Zavrieť

Porady

Znetvorené nechty

Zdravím, mál niekto z Vás znetvorený necht? Nie je to mykóza,ale je zvlnený a z lôžka vyrastá hrubá vrstva.Poraďte-kožná mi dala nejaký liečivý lak a Zn,ale začína sa to robiť ďalej na všetkých nechtoch.
Andulenka
lujza.j necht kde?
Andulenka na palci pravej ruky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Myslím si, že, je to pleseň, je potrebné spraviť podrobný rozbor (krvi) nechtov od infektologičky, nie len zbežne pozrieť.
    Naposledy upravil terezamaria : 17.02.14 at 20:55
    BXLmiami Krvi?Ale no tak.Nechtov.
    terezamaria Presne nechtov, to som automaticky napísala,že krvi, ďakujem Dr. za opravu....:-)))

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Moze sa tak prejavovat aj alergia, ziadaj od koznej nech ti urobi testy a posle na rozbor.
    Pokracuj v navstevach u lekara,iba on ti dokaze predpisat spravne lieky

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nedrzala si v poslednom case nejake diety?

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Problém ktorý ste predostreli návštevníkom porady svojim rozmerom ďaleko presahuje možnosti, vedomosti a skúsenosti, o ktorých by mal hovoriť nezasvätený laik. Dnes v podstate na počiatku nového tisícročia, už mnoho bádateľov, lekárov a profesorov otvorene hovorí o skutočnosti, že medicína sa dostala do slepej uličky. A toto konštatovanie vystihuje situáciu v celej svojej šírke. Medicína nedokáže liečiť v pravom slova zmysle, neodstraňuje príčiny chorôb, len ich potláča a potláča aj ich príznaky.
    A naopak, chemicky pripravenými preparátmi(injekcie, lieky v práškoch, syntetické vitamíny ect....)
    Dokáže natoľko otráviť ľudský organizmus, že obyčajne sa choroba objaví po čase v omnoho nebezpečnejšej podobe, ako tomu bolo na začiatku. Tisícročia nie je tajomstvom, že jediná ect... k návratu zdravia vedie liečba pomoci výživy, ktorej cieľom je podpora vlastnej imunity , cez ktorú prichádza konečné uzdravenie.
    Každé ľudské telo celou ťažko v kocke opísateľnou škálou vonkajších a vnútorných prejavov dáva najavo, svoj stav a celú šírku konštitúcie v ktorej sa práva nachádza. Jedným s miest takých prejavov sú aj ľudské ruky. Celý ich povrch, teda stav kože, kostí, chrupaviek a aj nechtov zreteľne vypovedá o stave zdravia v tele. Do láskavej pozornosti by som odporučil nasledovné: rôzne tvary nechtov vyjadrujú dávnu konštitúciu ba celý stravovací režim, mnoho rokov dozadu.
    Tak napríklad uvádzam, že zvislé ryhy na nechtoch rozprávajú o roky trvajúcej nevyrovnanej strave, ktorá neustále vykazuje veľký prebytok sacharidov a solí. Naproti tomu obsahuje málo bielkovín a tukov. V dôsledku takto nastavenej rovnováhy pravdepodobne trpia zažívacie funkcie tela. Môže už byť problém na pečeni, obličkách, ktoré môžu už vykazovať slabšiu očistno -filtračnú činnosť. Môže sa podľa celkovej konštitúcie objavovať aj celková slabosť.
    Ak sú brázdy na nechtoch horizontálne v minulosti pravdepodobne prišlo k nežiaducim zmenám v skladbe potravy , ktoré ochudobňujú organizmus o výživu čo sa už prejavuje stratou vitality a navonok deformáciami rastu nechtov. Slabosť sa prejaví o. i. aj na orgánoch reprodukčnej sústavy.
    Cesta k náprave je prioritne v zmene skladby potravy a aj zmene životného štýlu.
    Andulenka Alergologička mi zistila alergiu na pekárenské kvasnice a ja som občas zjedla chlieb a rožky-je to možný dôsledok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.