Zavrieť

Porady

odvody - kolko platit?

Dobry den,
chcem sa spytat - podnikam 3 rok (zivnost) a vzdy som bol popri tom zamestnany na fulltime ako regulerny zamestnanec. Uz 2 rok si platim len zdravotku (vyratali mi tam dakych 10 € / mesacne) a socialne mi plati zamestnavatel.
teraz chcem z prace odist a venovat sa cisto podnikaniu. Kolko budem platit socialne poistenie mesacne? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... myslím, že otázku o založení a nezaložení s.r.o. by si mal konzultovať so svojou účtovníčkou. Ona najlepšie vidí, ako na tom si, my môžeme len hádať.
    A svoju vešteckú guľu som minule rozbila

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    siburnik Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa spytat - podnikam 3 rok (zivnost) a vzdy som bol popri tom zamestnany na fulltime ako regulerny zamestnanec. Uz 2 rok si platim len zdravotku (vyratali mi tam dakych 10 € / mesacne) a socialne mi plati zamestnavatel.
    teraz chcem z prace odist a venovat sa cisto podnikaniu. Kolko budem platit socialne poistenie mesacne? dakujem
    Zdravotku, stále čo platíš ale budeš mať nedoplatok.

    A sociálne nebudeš platiť nič, o výške odvodov do SP rozhoduje príjem za daný rok a podané DP. Takže ak budeš SZCO aj popri zamestnaní, a tvoj príjem presiahne zákonom stanovenú hranicu ( za rok 2011 tá hranica bola 4078,68 eur ) tak budeš potom povinný platiť odvody od 1.7. resp. 1.10. v roku, kedy podáš DP za predošlý rok.

    Teda pr.:
    1/ ak si v roku 2011 mal príjem zo živnosti napr. 5000 eur, tak aj ked budeš zamestnanec vznikne ti povinnosť platiť odvody od 1.7.2012 alebo 1.10.2012

    2/ ak si v roku 2011 mal príjem zo živnosti napr. 3000 eur , tak odvody nebudeš platiť minimálne do 1.7.2013

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Takže odvody platiť do SP budeš od 1.7.2012 alebo 1.10.2012 bezohľadu na to, či si alebo nie si zamestnanec.

    A otázka nebola obrat za rok 2011 ale príjem za rok 2011

    siburnik je offline (nepripojený) siburnik

    siburnik
    jaj jasne musim pokecat s uctovnickou co sa tyka odvodov som uplne mimo.. inak neoplati sa mi zalozit s.r.o.?

    odvody - kolko platit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.