Zavrieť

Porady

DP SZČO a nulovy prijem,prijem z dohody a uplatnenie NČZD

Má podať SZČO DP keď mal nulovy prijem za rok 2011/ začal podnikať/, mal prijem len z dohody 1500eur, manželka si uplatni NČZD na manžela. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majuľa Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, len neviem či treba spravcovi dane ohlasiť že nemal prijem zo živnosti, ak nepodá DP
    Nemusí, ale ak ho vyzvú tak potom im musí oznámiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemá povinnosť podania, samozrejme, ak nemá stratu z podnikania, vtedy musí podať. Ak nemal stratu, podať môže. Ak platil preddavky, tie mu budú vrátené. Manželka si na neho, ako manžela, môže uplatniť len rozdiel medzi NČ a jeho príjmami.(-odvody)

    majuľa je offline (nepripojený) majuľa

    majuľa
    Ďakujem pekne, len neviem či treba spravcovi dane ohlasiť že nemal prijem zo živnosti, ak nepodá DP

    majuľa je offline (nepripojený) majuľa

    majuľa
    Ďakujem, že ste mi poradili Vy. Vaše odpovede a rady si prezerám a rady sú veľmi užitočné a poučné

    bijou je offline (nepripojený) bijou

    bijou
    Ak mal SZČO prerušenú živnosť do 11.12.2011, bol evidovaný na úrade práce, a počas tohto obdobia mal príjem zo závislej činnosti vo výške cca 1850 EUR+ z dohody .... Zo živnosti za obdobie 11-31.12.2011 nemal žiadne príjmy ani neplatil žiadne odvody, takže nemal žiadne výdavky. Aký typ DP má podať? Typ A alebo keď je SZČO musí podať typ B, i keď nemal príjmy, ani nevykazuje stratu?

    bijou je offline (nepripojený) bijou

    bijou
    no zatiaľ som vyčítala z predchádzajúcich tém, že musí podať DP typ B, ale čo s výkazmi? Môžem zaškrtnúť "paušálne výdavky", aby som nemusela robiť výkazy???

    bijou je offline (nepripojený) bijou

    bijou
    no a teraz som vyčítala(príspevok od jacekova, veronikasad) zasa že stačí podať DP typu A a oznámiť listom, že zo živnosti nemal žiadny príjem. tak teraz som z toho domotaná. prosím, usmerní ma niekto?

    bijou je offline (nepripojený) bijou

    bijou
    prosím, nájdite si niekto čas a napíšte mi jednu vetu, ktorý spôsob použiť. ja by som najradšej to DP typu A a oznámiť listom.... to je najjednoduchšie. odobrí mi to niekto? V noci som 2 hodiny hľadala na porade túto problematiku, ale mám v tom chaos.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    bijou Pozri príspevok
    prosím, nájdite si niekto čas a napíšte mi jednu vetu, ktorý spôsob použiť. ja by som najradšej to DP typu A a oznámiť listom.... to je najjednoduchšie. odobrí mi to niekto? V noci som 2 hodiny hľadala na porade túto problematiku, ale mám v tom chaos.
    Podaj DP A a do poznámok napíš 1 vetu, že príjmy zo szč neboli!! toť vsjo (a mysli na naše lesy) !
    .. neviem, kde všade hľadáš

    bijou je offline (nepripojený) bijou

    bijou
    no veď na porade hľadám, ale je tu už toľko tém ohľadne tohto problému, že to trvá aj dve hodiny, kým to prelustrujem. a nakoniec zistím po hodine jedno a po druhej hodine zasa iné. Díky za odpoveď. Toto odobrenie som potrebovala. A to je dobrý nápad, napísať do IX.oddielu tú jednu vetu. Načo písať list.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.