Zavrieť

Porady

vyfakturovanie omylnej platby medzi firmami

Dobrý deň,
naša firma omylom uhradila povinné zmluvné poistenie mot.voz. firme, ktorá sídli na tej istej adrese ako my. Keď sme to zistili, volala som do poistovne, aby mi omylnu platbu vratili. Tam mi vsak oznamili, že alikvotnu cast z uhradenej sumy uz vratili firme, pretoze doslo k nejakemu odpredu aut, tak ze nam mozu vratit uz len tu zvysnu cast..uctovnicka trva na tom, aby nam vratili celu cast, pochopitelne, ze ona to nema ako zauctovat, lebo jej to nebude sediet.
A moja otazka znie, nemozeme si my navzajom ako firmy vystavit nejaku fakturu, kde by sa to jednoducho nejako "vynulovalo" ?ako to pripadne napisat do faktury..
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Faktúru nie. Vzniknutú situáciu je treba riešiť zmluvne. Táto zmluva bude zároveň daňovým dokladom.

    vyfakturovanie omylnej platby medzi firmami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.