Zavrieť

Porady

Platba na nesprávny účet

Prosím vás chcela by som sa poradiť s týmto problémom, podnikateľ SZČO má ďalšiu firmu sro. Sro cez tenexpres posielala tovar na dobierku, ale náš zamestnanec, ktorý to vybavoval, nahlásil tenexpresu číslo účtu na SZČO a takisto doklad o zaplatení prepravného a dobierečného je vystavený na SZČO, takže platba prišla na účet SZČO. Čo s tým? Volala som tenexpres, oni to zmeniť nemôžu. Prosím vás o radu ako to vysporiadať.
2. ešte by som sa chcela opýtať, SZČO poskytoval služby, ale začal aj s výrobou, rozhodol sa, že založí sro (čo už aj urobil) a presunie tam len výrobu (sám bude ďalej poskytovať len služby), zatiaľ to ale nie je možné, pretože skladová evidencia je v štádiu rozpracovania. Zatiaľ prevádza (predáva) hotové výrobky sro a tá ich ďalej predáva ako svoj tovar, SZČO chce, aby predaj realizovala len sro, nechce ich predávať ako SZČO. Je to takto v poriadku? Môže to takto fungovať až do doby, kým sro neprevezme celú výrobu?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    1) v praxi sa stávajú mylné úhrady postupoval by som následne:
    a) príjem na účet SZČO bude ako nedaňový príjem, pretože predpokladám že faktúra na odberateľa bola vystavená na s.r.o.
    b) následne by som preposlal platbu na účet s.r.o. ako nedaňový výdavok z účtu
    c) v účtovníctve s.r.o. by som si platbu vypároval s prijatou úhradou od SZČO, kde by som si uviedol do poznámky dôvod takéhoto postupu

    čo sa týka predaja na s.r.o. a následne s.r.o. predáva výrobky ako tovar nevidím problém. Jedine si treba dávať pozor na majetkové prepojenie čo z vás robí závislé osoby a to znamená že správca dane môže skúmať obvyklú cenu medzi SZČO a s.r.o. Inak v tom problém nevidím.
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 07.08.08 at 11:30

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Nám sa stal podobný prípad, ktorý sme riešili tak, že sme vrátili peniaze a znova nám poslali na správny účet. Ale tam bola dohoda s odberateľom. Išlo to všetko cez banku.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    m.hladka Pozri príspevok
    Nám sa stal podobný prípad, ktorý sme riešili tak, že sme vrátili peniaze a znova nám poslali na správny účet. Ale tam bola dohoda s odberateľom. Išlo to všetko cez banku.
    Chcela som to urobiť takisto, ale tenexpres mi to odmietol, tak som nevedela, čo s tým, ale po odpovedi hore je mi to už jasné a urobím to takto. Ďakujem.

    Platba na nesprávny účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.