Zavrieť

Porady

materská - nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa

Dobrý deň,
potrebovala by som od Vás radu.Moja švagriná má postihnutú dcérku ( je hluchá), ale nakoľko stavajú dom a potrebujú peniaze, vrátila sa do práce a dcérka je pri opatrovateľke ( kamarátke ktorá je tiež na materskej ). No od januára ak ostane v práci tak jej zoberú materskú. Poradili jej aby si niekoho najala k malej čo sa bude o ňu starať ale vraj to musí byť na živnosť. Uvažovala že jej mama sa bude o malú starať. A zaujíma ju že keď si otvorí živnosť a je už na dôchodku, či bude platiť poplatky a odvody do poisťovní a ak áno tak v akej výške? Vpred Vám ďakuje za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    scorpions Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som od Vás radu.Moja švagriná má postihnutú dcérku ( je hluchá), ale nakoľko stavajú dom a potrebujú peniaze, vrátila sa do práce a dcérka je pri opatrovateľke ( kamarátke ktorá je tiež na materskej ). No od januára ak ostane v práci tak jej zoberú materskú. Poradili jej aby si niekoho najala k malej čo sa bude o ňu starať ale vraj to musí byť na živnosť. Uvažovala že jej mama sa bude o malú starať. A zaujíma ju že keď si otvorí živnosť a je už na dôchodku, či bude platiť poplatky a odvody do poisťovní a ak áno tak v akej výške? Vpred Vám ďakuje za radu.
    Nesedí mi to s tou materskou. Nie je náhodou na rodičovskej dovolenke? Pretože ak by začala robiť, tak nárok na materskú automaticky stráca.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    skús si prečítať, sa opýtať tu. Niekto tento link pridal do témy o materskom (musím ho dodatočne oceniť, ak nájdem ten príspevok).
    http://poradne.rodinka.sk/viewforum.php?f=26

    môžeš sa aj spýtať

    Ak už poberaš rodič.príspevok, t.j. poberáš ho za obdobie začínajúce najneskôr od 31.12.08, tak sa u teba postupuje podla ešte teraz plateného zákona o rodič.príspevku. Takže aby si nestratila nárok na RP, tak nesmieš dať dieťa do štátom dotovanej škôlky. Pracovať aj na prac.zmluvu môžeš, o rodič.príspevok neprídeš.

    P.s. tak som našla ten príspevok, kde je uvedený tento aj iný link:
    http://www.porada.sk/883834-post32.html
    Naposledy upravil brčko : 05.12.08 at 12:35

    materská - nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.