Zavrieť

Porady

Preplatia mi vzniknutú dovolenku počas predlženej rodičovskej dovolenky ked dám výpoveď?

Zamestnaná som od roku 1998, s tým že na druhú materskú som nastúpila v roku 2008 z ktorej som plynule prešla na predlženú rodičovskú z nepriaznivého stavu dieťaťa, ktorá mi končí v januári 2014. Počas tejto doby mi zrejme vznikol nárok na dovolenku. Od skončenia rodičovskej plánujem dať v práci výpoveď. Preplatí mi zamestnávateľ túto vzniknutú dovolenku alebo si ju budem musieť čerpať? Má na to nejaký súvis že som si založila živnosť v januári 2012 a stále mi živnosť trvá?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zivnost to nijako neovplyvni, narok na dovolenku, ktory ti vznikol pocas MD, sa nestraca a prenasa sa, cerpat ho mozes po ukonceni RD.
    Ak das vypoved tak ,ze vypovedna doba bude plynut po ukonceni RD, moze ti zamestnavatel na tento cas urcit cerpanie dovolenky.
    Ak das vypoved tak, ze skoncis pred skoncenim RD, musi ti nevycerpanu cast dovolenky preplatit. Pri vypovedi danej zamestnancom vzdy plati vypovedna 2 mesacna doba. Dalsia moznost je ukoncit PP dohodou napr. ku koncu RD, aj vtedy mas narok na preplatenie dovolenky.

    Preplatia mi vzniknutú dovolenku počas predlženej rodičovskej dovolenky ked dám výpoveď?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.