Zavrieť

Porady

Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Vypisujem žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO.. a je tam:
Údaje o manželke........ale vraj sa vyplní v prípade uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 1 písm. b - údaje sa vypisujú každému ? Alebo len komu ?
Usporiadat
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Údaje o manželke sa vypisujú iba v prípade, ak si chceš uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manželku.
Nezdaniteľnú čiastku na manželku vo výške 87 936 (za rok 2005) je možné uplatniť si vtedy, ak manželka nemala vlasný príjem. V prípade, ak mala vlastný príjem a je nižší než 87 936, potom je možné uplatniť si nezdaniteľnú čiastku v hodnote rozdielu 87936 a jej príjmu.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
AGRO
Vypisujem žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO.. a je tam:
Údaje o manželke........ale vraj sa vyplní v prípade uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 1 písm. b - údaje sa vypisujú každému ? Alebo len komu ?
Prosím Ťa Ty už máš nové tlačivo na vykonanie ročného zúčt.?
to tlačivo na rok 2004 už nie je aktuálny, nakoľko pribudli nové nezdaniteľné položky .......a to príspevky na dopl. dôchod. sporenie, účelové sporenie a životné poistenie .

Ešte som to tlačivo nenašla ani na stránke ........financ., ani na dańovej stránke

Barbara
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Nemám nové tlačivo na vykonanie ročného zúčtovania. Ja len vypisujem žiadosť o vykonanie výpočtu dane... Ďakujem za uporoznenie, že budú nové tlačivá . Ja som v tomto úplne nová tak to v predstihu pozerám aby som nemala v tom taký " guľáš ".
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
so žiadosťami o zúčtovanie ešte vydržte...aj to sa má vraj meniť
0 0
Bianka Bianka

Bianka je offline (nepripojený) Bianka

Dokedy je potrebné urobiť RZD za 2005 a spomínanú Žiadosť o vykonanie výpočtu dane ? Nie je to náhodou do 31.3.2006?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Bianka
Dokedy je potrebné urobiť RZD za 2005 a spomínanú Žiadosť o vykonanie výpočtu dane ? Nie je to náhodou do 31.3.2006?
Áno, ale zamestnanec musí požiadať o ročné zúčtovanie do 15.2.2006.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Bianka
Dokedy je potrebné urobiť RZD za 2005 a spomínanú Žiadosť o vykonanie výpočtu dane ? Nie je to náhodou do 31.3.2006?
Žiadost o RZ preddavkov na daň si musí zamestnanec podať do 15.2.2006 a k žiadosti potrebuje doložiť aj potvrdenia o príjme od iných zamestnávateľov, samozrejme ak mal.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Nechcem zakladať novú tému.
Mama pracuje ako kaderníčka v salone na HPP. Doteraz nevie o tom, že by jej majiteľka robila ročné zúčtovanie a podávala DP FO. Je povinná toto vykonať?? Alebo si o to mama MUSI požiadať?? Ide o to, že vravela, že šefka povedala, že im to kvôli sto korunám robiť nebude. Lenže keďže tento rok je tu možnosť odpočtu 12 000 SK zo ZD, tak by tá suma iste narástla.
Teda zrejme má podať tú žiadosť....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja by som si radšej podala sama daňové priznanie...aby mi potom niekto robil zle v robote a dával mi vyžrať, že sa dožadujem dodržania zákona...to radšej podám sama...a viem, čo tam mám
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Vera
Nechcem zakladať novú tému.
Mama pracuje ako kaderníčka v salone na HPP. Doteraz nevie o tom, že by jej majiteľka robila ročné zúčtovanie a podávala DP FO. Je povinná toto vykonať?? Alebo si o to mama MUSI požiadať?? Ide o to, že vravela, že šefka povedala, že im to kvôli sto korunám robiť nebude. Lenže keďže tento rok je tu možnosť odpočtu 12 000 SK zo ZD, tak by tá suma iste narástla.
Teda zrejme má podať tú žiadosť....
O RZ preddavkov na daň musí požiadať zamestnanec zamestnávateľa do 15.2.2006. Zamestnanec môže požiadať o RZ, iba vtedy, ak mal len príjmy zo závislej činnosti(§5), resp. príjmy z kt. sa platí daň zrážkou. Teda ak by mala tvoja mama aj iné príjmy, napr. z podnikania, príjmy zo zahraničia, resp. ostatné príjmy (§8), RZ u nej neprichádza do úvahy a musela by si podať DP.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Nie, žiadne iné prijmy nemá. Takže iba podá žiadosť, tam musí zrejme priložiť nejaký doklad o životnej poistke a šefka jej je povinná vykonať ročné zúčtovanie. Ide o to, že sa tomu značne dosť vyhýba, zrejme sa jej s tým nechce piplať...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Vera
Nie, žiadne iné prijmy nemá. Takže iba podá žiadosť, tam musí zrejme priložiť nejaký doklad o životnej poistke a šefka jej je povinná vykonať ročné zúčtovanie. Ide o to, že sa tomu značne dosť vyhýba, zrejme sa jej s tým nechce piplať...
nech si podá sama to daňové priznanie, nedá to veľa námahy.......a mimochodom keď má živnosť všelijako si musí podať sama, ale keď je u nej zamestnaná ajtak pre istotu si radšej nech to podá sama.

/ lentak............. nech je rada že pracuje// netreba šéfku rozlobit/////
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

v pohode by som jej to urobila ja...je to aj moja robota. Nie je mi to také cudzie ako jej, lenže na to by mi jej šéfka musela dať podklady. Veď z prsta si nevycuciam čísla :-(
nedostávajú výpolatné pásky - nič. Ťažko by som sa dostala k nejakém u vyýslekdu...
No neva, uvidíme čo jej na tú žiadosť povie majiteľka
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Vera
v pohode by som jej to urobila ja...je to aj moja robota. Nie je mi to také cudzie ako jej, lenže na to by mi jej šéfka musela dať podklady. Veď z prsta si nevycuciam čísla :-(
nedostávajú výpolatné pásky - nič. Ťažko by som sa dostala k nejakém u vyýslekdu...
No neva, uvidíme čo jej na tú žiadosť povie majiteľka
K tomu je ťažko niečo povedať... Okrem iného povinnosťou zamestnávateľa podľa §39 ods.5 je aj vystaviť a doručiť zamestnancovi potvrdenie o príjme (Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň ...,DB). Toto potvrdenie sa prikladá k daňovému priznaniu, ak si daňovník podáva DP sám.
V každom prípade, ak daňovník má príjmy za rok 2005 presahujúce 43 968 Sk, buď požiadá o RZ zamestnávateľa alebo si musí podať DP a k tomu potrebuje potvrdenie o príjme od tohto zamestnávateľa. Iná možnosť nie je.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Vera
v pohode by som jej to urobila ja...je to aj moja robota. Nie je mi to také cudzie ako jej, lenže na to by mi jej šéfka musela dať podklady. Veď z prsta si nevycuciam čísla :-(
nedostávajú výpolatné pásky - nič. Ťažko by som sa dostala k nejakém u vyýslekdu...
No neva, uvidíme čo jej na tú žiadosť povie majiteľka

Zvláštne maniere. Zamestnávateľ má povinnosť vydať zamestnancovi výplatnú pásku. Platí im vôbec mzdu? A čo odvody? Nedočká sa zamestnankyňa po nejakom čase nemilého prekvapenia od sociálnej alebo zdravotnej poisťovne v podobe oznámenia "neboli ste poistení..."?

Veľmi rýchlo by som sa na mieste tej zamestnankyne zaujímal o svoje odvody v ZP a SP. Aby neskôr nebolo neskoro na plakanie nad rozliatym mliekom.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Z odvodmi a tak je to v pohode. Mama tam pracuje vyše 10 rokov. Viete ako to chodí v menších firmách. Na papieri ináč ako na ruku.
Mne je to jasné, len mame ako kaderníčke to nič nehovorí. A ked som jej začala vysvetľovať niektoré veci, na ktoré má nárok, tak povedala, že je rada, že dostane toľko koľko dostane. Ale viacmenej ide o to, že tieto peniaze ona nechá štátu, ak si nepožiada o ročné zúčtovanie. A pri tých 12 000 Sk, je to cez 2000 Sk, čo sa mi zdá dosť na to, aby so šéfkou trochu pobojovala. Veď jej to šéfka nedáva z vlastného a dokonca ani z firemného...
No budem sa musieť porozprávať s jej šéfkou...mama nemá argumenty, proste si to nevie tak obhájiť,lebo sa v tom nevyzná.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

endrju
Nedočká sa zamestnankyňa po nejakom čase nemilého prekvapenia od sociálnej alebo zdravotnej poisťovne v podobe oznámenia "neboli ste poistení..."?
Môže byť, mám skúsenosť, kedy si ľudia zháňajú svedkov na skutočnosť, že boli vôbec zamestnaní. Mnohí zamestnávatelia majú personálnu a mzdovú agendu "na háku" žiaľ , a o niečom takom, ako je napr. ELDP (nehovoriac o odvodoch), ani netušia.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Čo je ELDP??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vera
Čo je ELDP??
Evidenčný list dôchodkového poistenia. Ale to už je iná téma.
Naposledy upravil Paula : 22.12.05 at 13:43
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

ale keby jej šéfka neplatila odvody, tak by predsa na to za tých vyše 10 rokov určite prišla, nie???
Zmluvu má ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať