Zavrieť

Porady

Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Vypisujem žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO.. a je tam:
Údaje o manželke........ale vraj sa vyplní v prípade uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 1 písm. b - údaje sa vypisujú každému ? Alebo len komu ?
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Vera
Lenže keďže tento rok je tu možnosť odpočtu 12 000 SK zo ZD, tak by tá suma iste narástla.
Teda zrejme má podať tú žiadosť....
Aký charakter má to plnenie, ktoré si chce odpočítať zo ZD ?
Je to nejaká životná poistka, alebo účelové sporenie, alebo čo ?
Aj pri takomto type sporenia musí splniť 2 základné atribúty:
1. dĺžka trvania poistenia aspoň 10 rokov,
2. výplata plnenia až po dosiahnutí 55 rokov veku.
Nemôžu sa odpočítať také ŽP, ktoré majú možnosť realizovať čiastkové plnenia pri nesplnení podmienok č.1 alebo 2.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Mám pred sebou novú žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO.. za rok 2005 a nie je mi jasne - II. žiadam- nežiadam aj o vystavenie potvrdenia podľa §39 ods. 7 zákona / potvrdenie o zaplatení dane na účely § 50 / . Ako mám tomu rozumieť ? Komu sa to potvrdenie vystavuje ?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Potvrdenie sa vydá každému komu sa na základe jeho žiadosti vykoná ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2005 a kto o to v bode II. žiadosti požiada.
Robilo sa to už aj za rok 2004. Keďže vo FS 11/2005 nie je nový vzor tohoto potvrdenia usudzujem, že sa môže zatiaľ použiť potvrdenie z minulého roka. Pripájam link. Katija

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4009
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ďakujem. Už mi je jasné čo to je. V našej firme / sme tam len 4. osoby / sa takéto potvrdenie nerobilo.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Prikladám tlačivo stiahnuté zo stránky www.drsr.sk
0 0
lemonka lemonka

lemonka je offline (nepripojený) lemonka

Nove tlačivá najdete na : http://www.finance.gov.sk/Documents/...a_rok_2005.rtf
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
po vykonaní ročného výpočtu dane z príjmov toto nejako zapisujete do "vyhlásenia na zdanenie..." ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess
po vykonaní ročného výpočtu dane z príjmov toto nejako zapisujete do "vyhlásenia na zdanenie..." ?
Do vyhlásenie to netreba zapísať. Odkladám zvlášť do karty spolu so žiadosťou.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zvykla som to aj ja tak robiť, že som dala podpísať vyhlásenie, pridala som Žiadosť na ročné zúčtovanie a aj s dokladom o ročnom zúčtovaní som to mala v jednom obale pracovníka...avšak teraz pozerám na VI. stranu vyhlásenia a tam sa píše ...

Údaje o vydaní potvrdení :

za zdaňovacie obdobie bolo vydané
a) potvrdenie o zdaniteľnej mzde
b) ročné zúčtovanie preddavkov na daň
c) potvrdenie o zaplatení dane na účely vyhlásenia podľa §50 zákona
nehodiace sa preškrtnite

tak som v pomykove , či mám nechať nepreškrtnuté b)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess
zvykla som to aj ja tak robiť, že som dala podpísať vyhlásenie, pridala som Žiadosť na ročné zúčtovanie a aj s dokladom o ročnom zúčtovaní som to mala v jednom obale pracovníka...avšak teraz pozerám na VI. stranu vyhlásenia a tam sa píše ...
Údaje o vydaní potvrdení :
za zdaňovacie obdobie bolo vydané
a) potvrdenie o zdaniteľnej mzde
b) ročné zúčtovanie preddavkov na daň
c) potvrdenie o zaplatení dane na účely vyhlásenia podľa §50 zákona
nehodiace sa preškrtnite
tak som v pomykove , či mám nechať nepreškrtnuté b)
Ale to sú tam iba údaje o potvrdeniach, že si im tie doklady dala, je to povinnosť vydať zamestnancovi.
Naposledy upravil Tweety : 11.01.06 at 17:19
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Nezabudnite, že vyhlásenie sa musí podpísať s dátumom najneskôr 31.1.2006. Potvrdenie o príjme sa dáva pracovníkovi pri skončení pracovného pomeru, alebo keď si podáva daňové sám. Potvrdenie o ročnom zúčtovaní sa dáva každému zamestnancovi, ktorému sa vykoná. Požiadať musí o ročné zúčtovanie zamestnanec do najneskôr do 15.2.2006. Na žiadosti vyznačí, či bude žiadať o poukázanie 2% dane a vtedy sa mu po ročnom zúčtovaní vystaví druhá strana žiadosti -je na stránkach MF-a vtedy musí mať daň vysporiadanú. To znamená, že v prípade nedoplatku, aj keď je do 100,-Sk musí byť zaplatená. Ak nebude poukazovať 2% a výde mu nedoplatok napríklad 12,- Sk, nemusí sa mu zraziť /to bolo povedané dnes na seminári /Tlačivá nie sú záväzné, ale len doporučené MF. To znamená, že ak Vám to program vytvorí, platí. Ak je súčasťou životného poistenia aj úrazové poistenie, uplatňuje sa spolu celá čiastka uhradeného poistenia do výšky 12000,- Sk, ale musí splniť stanovené podmienky:zmluva musí byť uzatvorená na 10 rokov a výplata bude až po dosiahnutí veku 55 rokov. To platí aj pre účelové poistenie. V prípade porušenia podmienky sa musí daň vrátiť. Pre DDP uzatvorené podľa starého zákona 123 platia aj po novele /650 / pôvodné podmienky a v prípade, že sa už časť vyplatila /renta/, nepovažuje sa to za porušenie podmienky - je to v prechodných ustanoveniach zákona 650. Zatiaľ len toľko. So zlomenou pravou packou sa mi zle píše, tak sorry za prípadné preklepy.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Podľa novely Zákona o dani z príjmu v § 38 ods.7 daňový nedoplatok z ročného zúčtovania presahujúci 100 SK zráža zamestnávateľ. Nižší sa nezráža a platí to už za rok 2005.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Denda
Podľa novely Zákona o dani z príjmu v § 38 ods.7 daňový nedoplatok z ročného zúčtovania presahujúci 100 SK zráža zamestnávateľ. Nižší sa nezráža a platí to už za rok 2005.
To je pravda, pokiaľ nechceš niekomu poukázať daň.Ak sa ale má poukázať 2% dane, musí byť daň vysporiadaná aj nižšia. Na to je tá ďalšia strana žiadosti -potvrdenie na žiadosť zamestnanca podľa § 39 ods. 7 zákona a tam sa vyčísli aj
nedoplatok aj napr. 4,- Sk , kedy bol nedoplatok zrazený a zostatok musí byť 0 do termínu podania vyhlásenia podľa § 50 zákona o DZP.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ja som povinná zamestnancom robiť DP-zadarmo-tí ktorí nemajú iný PP,a musím robiť aj do ZP za zamestnancov niečo aj ked celý rok u mňa nepracovali?
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

sklenkova
ja som povinná zamestnancom robiť DP-zadarmo-tí ktorí nemajú iný PP,a musím robiť aj do ZP za zamestnancov niečo aj ked celý rok u mňa nepracovali?
Nie DP, ale ročné zúčtovanie dane na základe žiadosti. Ak ťa písomne nepožiada najneskôr do 15.2.2006, podáva si on sám DP . Žiaľ, je to povinnosťou posledného zamestnávateľa, ak iného nemal.
ZP si vysporiada sám, veď u Teba nepracoval a odvody si mal zabezpečiť. Ešte neviem, ako to bude, ale predpokladám, že sa mu bude musieť dať potvrdenie, koľko si zaňho zaplatila preddavkov na ZP a on si to vysporiada.
0 0
alienka alienka

alienka je offline (nepripojený) alienka

na stránke www.finance.gov.sk som tú novú žiadosť našla
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Beba
To je pravda, pokiaľ nechceš niekomu poukázať daň.Ak sa ale má poukázať 2% dane, musí byť daň vysporiadaná aj nižšia. Na to je tá ďalšia strana žiadosti -potvrdenie na žiadosť zamestnanca podľa § 39 ods. 7 zákona a tam sa vyčísli aj
nedoplatok aj napr. 4,- Sk , kedy bol nedoplatok zrazený a zostatok musí byť 0 do termínu podania vyhlásenia podľa § 50 zákona o DZP.
Ešte doplním, že daňový nedoplatok z ročného zúčtovania dane, ktorý sa znižuje o sumu daňového bonusu sa takisto vysporiadava s celkovým nedoplatkom dane aj keď je nižší ako 100,- Sk.
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

V žiadosti o ročné zúčtovanie dane v pode 1. za druhým odtržníkom je treba uviesť zaplatené povinné poistenie a príspevky o zaplatení ktorých sa má priložiť doklad? O aké povinné poistenie a príspevky ide?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

veronika1
V žiadosti o ročné zúčtovanie dane v pode 1. za druhým odtržníkom je treba uviesť zaplatené povinné poistenie a príspevky o zaplatení ktorých sa má priložiť doklad? O aké povinné poistenie a príspevky ide?
Ja som sa tiež nad tým pozastavila a vychádza mi, že zrejme ide o príspevky na poistné u tých, ktorí boli dobrovoľne poistení a to dôchodkovo, nemocensky, zdravotne ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať