Zavrieť

Porady

Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Vypisujem žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO.. a je tam:
Údaje o manželke........ale vraj sa vyplní v prípade uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 1 písm. b - údaje sa vypisujú každému ? Alebo len komu ?
Usporiadat
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Chcem sa opýtať, či do žiadosti o vykonanie výpočtu dane... sa v bode 4. zaplatené príspevky na DDS píše aj suma, ktorá bola zamestnávateľom zrážaná formou zrážky zo mzdy?
Nevie mi niekto poradiť, na školení nám vraveli, že sa tam uvádza len suma, ktorá bola platená inak - cez účet, pošt.poukážkou atď. Ďakujem
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Mala by som ešte otázočku k vypĺňaniu Žiadosti o vykonanie výpočtu dane.
Časť, kde sa hovorí o daňovom bonuse, vypĺňam len v prípade dodatočného uplatňovania, že? A čo v opačnom prípade, ak sa daňový bonus uplatňoval niekoľko mesiacov neoprávnene?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

KatarínaL
Mala by som ešte otázočku k vypĺňaniu Žiadosti o vykonanie výpočtu dane.
Časť, kde sa hovorí o daňovom bonuse, vypĺňam len v prípade dodatočného uplatňovania, že? A čo v opačnom prípade, ak sa daňový bonus uplatňoval niekoľko mesiacov neoprávnene?
Áno, v žiadosti vypĺňaš len v prípade dodatočného uplatňovania.
Toto vyriešiš priamo v tlačive "Ročné zúčtovanie dane" kde sa píše koľko mal za rok nárok na DB a koľko si v skutočnosti uplatnil. Tak tam mu napíšeš skutočné údaje, a vyjde mu doplatiť daň za tie neoprávnene uplatnené DB.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať