Zavrieť

Porady

Dobrý večer prajem chcel by som si otvoriť nejaké potraviny prosím poraďte mi ako na

Dobrý večer prajem chcel by som si otvoriť nejaké potraviny prosím poraďte mi ako na to Ďakujem za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Peter daj hore do vyhladávania...otvorenie prevádzky..alebo potraviny...alebo založenie živnosti

    alebo toto máš priamo z úradu verejného zdravotníctva:

    Pred uvedením priestorov predajne potravín je potrebné požiadať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva o vydanie rozhodnutia o uvedení potravinárskeho objektu do prevádzkovania podľa § 13 ods. 4 písm. c) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.....
    Podľa § 6 ods. 1 zákona č. 152/1995 z. z. o potravinách v znení neskorších predpisov (zákon č. 195/2007 Z. z.) ste povinný ohlásiť príslušnému orgánu úradnej kontroly potravín prevádzkareň podliehajúcu jeho kontrole, ktorou je v tomto prípade príslušná regionálna veterinárna a potravinová správa, podľa vzoru oznámenia o registrácii činností súvisiacich s umiestňovaním potravín na trh uvedených v prílohe č. 1 citovaného zákona.
    Vzhľadom k tomu, že sa jedná o predajňu potravín musí byť zabezpečný dostatočný prívod teplej vody zahriatej najmenej na 50 ˚C a prívod studenej pitnej vody. V priestoroch predajne potravín musí byť tak, ako je ustanovené v príslušnej hlave Potravinového kódexu vytvorený osobitný priestor využívaný ako šatňa prípadne denná miestnosť, oddelený od priestorov využívaných na skladovanie potravín a predaj potravín a zabezpečené sociálne zariadenie pre pracovníkov.
    Podľa § 13 ods. 4 písm. b) zákona č. 355/2007Z. je potrebné vypracocvať a predložiť prevádzkový poriadok spolu s vypracovaným sanitačným režimom príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva spolu s predloženým návrhom uvedenie potravinárskeho objektu do užívania na ich schválenie.
    Manipulácia s potravinami patrí medzi epidemiologicky závažné činnosti, ktoré môžu vykonávať len osoby odborne a zdravotne spôsobilé. Zdravotnú spôsobilosť osoba dokladuje vystaveným zdravotným preukazom, ktorý vystaví ošetrujúci lekár aj vo Vašom prípade, ak budete manipulovať s uvedenými výrobkami.

    Aké sú to nejaké potraviny? Bud potraviny alebo nejaké nič
    Naposledy upravil Danielle369 : 07.01.11 at 08:51

    Dobrý večer prajem chcel by som si otvoriť nejaké potraviny prosím poraďte mi ako na

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.