Zavrieť

Porady

poisťovacie služby - faktúra z Belgicka

Dobrý večer, poprosila by som o radu skúsenejších : prišla nám faktúra z Belgicka od platcu DPH - preúčtovanie poistenia nákladu / vlastníme ťahač, ktorým vykonávame prepravu iba v štátoch EU mimo Slovenska/. Moja otázka je : faktúra je vystavená bez DPH, žiadna odvolávka na nej nie je, neviem, či treba spraviť samozdanenie alebo brať to tak, že poistné služby sú na území SR oslobodené od dane, máte s tým niekto skúsenosť ?
Ďakujem za Vaše názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Mala som taký istý problém, po podaní dopytu na DRSR mi prišla odpoveď, že "samozdaniť" netreba :

    Dobrý deň,
    na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
    Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici k Vášmu podaniu vo veci uplatňovania zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov uvádza nasledovné:


    V prípade, ak obstarávateľ /zahraničná osoba/ obstaral dodanie služby /poisťovacie služby/ pre tuzemskú zdaniteľnú osobu, potom platí, že túto službu sám prijal a sám poskytol. Miesto dodania služby sa určí podľa § 15 ods.7 v nadväznosti na ustanovenie § 15 ods.8 písm. c/ citovaného zákona. V prípade, že táto služba je oslobodená od dane /§ 37 citovaného zákona/, potom tuzemská zdaniteľná osoba neplatí daň podľa § 69 ods.3 citovaného zákona.
    človiečik Vladimír Ozimý
    treba si uvedomiť ak by sa aj na vás presunula daňová povinnosť poisťovacie služby sú u nás oslobodené od dPH to jest nei je dôvod na samozdanenie.

    poisťovacie služby - faktúra z Belgicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.