Zavrieť

Porady

vitamíny

ahoj chcela by som sa spýtat aký je rozdiel medzi vitamínmi ,ktoré predpíše lekár a ktoré si kúpim v obchode ?mám užívat skorej od lekára alebo to mám zajedno, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babicka1 Pozri príspevok
    ahoj chcela by som sa spýtat aký je rozdiel medzi vitamínmi ,ktoré predpíše lekár a ktoré si kúpim v obchode ?mám užívat skorej od lekára alebo to mám zajedno, dakujem
    Vitamín je furt len vitamín, na spôsobe obstarania nezáleží.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Vitamíny, ktorými sa môže človek predávkovať a tým môžu spôsobiť vážne zdravotné komplikácie sú len na lekársky predpis, aby užívanie bolo pod kontrolou. (ide najmä o vitamíny rozpustné v tuku A,D,E.)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JankaO Pozri príspevok
    Vitamíny, ktorými sa môže človek predávkovať a tým môžu spôsobiť vážne zdravotné komplikácie sú len na lekársky predpis, aby užívanie bolo pod kontrolou. (ide najmä o vitamíny rozpustné v tuku A,D,E.)
    Ečko 200 kupujem bez predpisu. Je pravda, že 400 už len s ním.

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    ano aj lekár predpísal babke vitamín D3 aj kalcium šumivé ved ked to je jedno tak si to nemusíme chodit predpisovat ,lebo to vychádza drahšie skoro ako si kúpim v obchode

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babicka1 Pozri príspevok
    ano aj lekár predpísal babke vitamín D3 aj kalcium šumivé ved ked to je jedno tak si to nemusíme chodit predpisovat ,lebo to vychádza drahšie skoro ako si kúpim v obchode
    U vitamínov sa ZP veľmi nepretrhnú, tie si musí zväčša zaplatiť pacient sám v celej sume.

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Niektoré vitamíny majú registráciu lieku - dostať len v lekárni, niektoré sú výživové doplnky - dostať v lekárni, potravinách, drogérii atď.

    Kvality lieku vrátane jeho zloženia garantuje štát prostredníctvom svojich inštitúcií, registrácia znamená kvantá dokladov o výrobe, skúšaní, testoch a tiež vzorky na analýzu.
    Výživový doplnok registruje Úrad verejného zdravotníctva a prakticky rozhoduje len o tom, že je neškodný. Za výrobok ručí výrobca. Neanalyzuje sa, či obsahuje to, čo sľubuje na obale - napr. vitamín C 500mg. Kupovanie výživových dopnkov je o dôvere k výrobcovi, že skutočne dáva do prípravkov, čo sľubuje, v sľubovanom množstve, resp. že tam vôbec niečo z toho dáva.

    Z liekov sú len na predpis vitamín A, AD, D a K v kapsuliach, všetky v injekčnej forme - všetko ostatné je bez predpisu.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Tweety Pozri príspevok
    Ečko 200 kupujem bez predpisu. Je pravda, že 400 už len s ním.
    ale veď keď si dáš 2ks 200 E= 400E, či nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.