Zavrieť

Porady

Stravné lístky - obmedzenie použitia

Zamestnávateľ nám poskytol vlastné stravné lístky (vytlačené na tlačiarni) s tým, že ich môžeme použiť iba v jeho zariadeniach (CUPIKA - cukráreň - pizzeria - kaviareň), ktoré sú iba 3 v meste a kde sa predáva pizza, zákusky a obmedzený sortiment hotového jedla (údené koleno, rebierka a pod.) Tieto zariadenia sa nachádzajú mimo nášho pracoviska i bydliska. Má na toto právo?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Aj mňa zaujíma, či je to v poriadku. Veď takto by som mohla každý deň obedovať len zákusky a pizzu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jarka 1 Pozri príspevok
    Aj mňa zaujíma, či je to v poriadku. Veď takto by som mohla každý deň obedovať len zákusky a pizzu.
    Nie, ešte aj údené kolená,rebrá, možno nejakú držkovú... Ja si myslím, že ak nemá povolenie na emisiu SL, tak toto neobstojí.

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    Nedá sa jednoznačne odpovedať, nakoľko nemáme/te dostatok informácii napr. či predmetom činnosti Vášho zamestnávateľa je aj poskytovanie stravovacích služieb, atď.</SPAN></SPAN>
    Ale pri uvedenom spôsobe zabezpečenia stravovania vlastných zamestnancov, zamestnávateľ nedodržuje ust. ZP § 152 ods.1, ods. 2. /, ako aj § 91 ods. </SPAN>(4) Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny</SPAN>. </SPAN>Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. </SPAN></SPAN>

    Pre objektívne posúdenie, odporúčam napísať podnet na Inšpektorát práce v kraji, kde má sídlo zamestnávateľ, ktorého stanovisko bude pre vášho zamestnávateľa záväzné.</SPAN></SPAN>
    V podnete uveďte , že zamestnávateľom vydané stravné lístky sú platné len u neho - teda ste nútení ako zamestnanci stravovať sa len v jeho zariadeniach, ktoré sú vzdialené od pracoviska a mimo bydliska, čo nie je možné fyzicky zvládnuť.</SPAN></SPAN></SPAN>
    Iniciatívni by mali byť najma zástupcovia zamestnancov, ak u Vás pôsobia.</SPAN></SPAN>

    Stravné lístky - obmedzenie použitia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.