Zavrieť

Porady

Daň z fiktévneho preplatku na zdravotnom poistení

Prosím o radu, podával som si ročného zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2010. Podľa RZP mi vyšiel nedoplatok cca 224,28 €. Za rok 2010 som mal na preddavkoch zaplatiť 6*44,73 a 6*59,73. Zaplatil som na preddavkoch 312,48 €. Keď som išiel nedoplatok zaplatiť do pokladne v poisťovni zamestnankyňa mi oznámila, že za rok 2010 mám nedoplatok cca 324 €. Na moju otázku prečo mám zaplatiť za rok 2010 viac, som dostal odpoveď, že tých cca 12 € je nedoplatok na dani z nereálnych (účtovný) preplatkov. Je to akože preplatok z ročného zúčtovania. To naozaj mám platiť aj daň z príjmu z nedoplatku na preddavkoch na zdravotnom poistení? Vraj to rieši akýsi zákon z ministerstva zdravotníctva o nereálnych preplatkoch. Ale sama nevedela konkrétne povedať o čo sa jedná. Poradíte niekto. Viem, že teraz poruším ETIKETU, ale mohol by sa mi k tomu vyjadriť aj samotný tvorca RZP p. Mihál?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zdaňuje sa preplatok z RZZP - s tým súhlasím. Ale neviem ako názov tejto témy súvisí s nedoplatkom, o ktorom píšeš ...

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Je to pre mňa tiež nepochopiteľné. Ide o to, že mám nedoplatok nakoľko som mal 0 z dani z príjmov, takže som mal zaplatiť 536,76 €. Z predchádzajúceho RZP 2009 mi vyšlo platiť preddavky od 1.7.2010, 53,79 €. Takže podľa poisťovne ak by som zaplatil preddavok mal by som preplatok 54,36 (591,72-536,76) a z preplatku by odviedli daň. Ja som nezaplatil všetky preddavky, a preto mi akože do minima museli vytvoriť fiktívny preplatok(dorovnávajúci do minima 53,79-44,73) a z toho mám platiť podľa nich daň z fiktívneho preplatku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    FugAn Pozri príspevok
    Je to pre mňa tiež nepochopiteľné. Ide o to, že mám nedoplatok nakoľko som mal 0 z dani z príjmov, takže som mal zaplatiť 536,76 €. Z predchádzajúceho RZP 2009 mi vyšlo platiť preddavky od 1.7.2010, 53,79 €. Takže podľa poisťovne ak by som zaplatil preddavok mal by som preplatok 54,36 (591,72-536,76) a z preplatku by odviedli daň. Ja som nezaplatil všetky preddavky, a preto mi akože do minima museli vytvoriť fiktívny preplatok(dorovnávajúci do minima 53,79-44,73) a z toho mám platiť podľa nich daň z fiktívneho preplatku.
    tomuto čo píšeš už teda nerozumiem vôbec. Kedy si uhrádzal ten nedoplatok na preddavkoch , Veď v RZZP na r.26 uvádzaš len sumu preddavkov zaplatenú do termínu podania RZZP ...

    Daň z fiktévneho preplatku na zdravotnom poistení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.