Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie ZP

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, mám zamestnanca, ktorý mal v roku 2007 v jednom mesiaci príjem 104 631,-Sk, počas roku mal 3 zamestnávateľov a 05.02.2007 mu bol priznaný starobný dôchodok. Aké tlačivo mám použiť /zatiaľ mám vyplnené tlačivo S/ a kde mám uviesť obodobie toho dôchodku.
Ďakujem za odpovede.
ruža.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    A musí robiť RZZP? Ak áno, zrejme kým bol dôchodcom, jeho príjem bol zrejme vyšší ako cca 55000 Sk, takže nie je zdôvodu poberania SD poistencom štátu a teda dôchodok sa neuvádza nikde.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Čiže RZZP sa vykonať musí.

    Tlačivo S, 3 x SA.

    Obdobie poberania SD sa v tlačive neuvádza, pri uvedenom príjme žiadne výhody ako zamestnanec - dôchodca mať nebude.

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Prosím, môžte mi niekto poradiť, ako vyplniť RZZP?
    SZČO celý rok 365 dní, zároveň celý rok poberá invalidný dôchodok, na preddavkoch má zaplatené 3192,-, ZD z príjmu 131892,- a výdavky o ktoré si znížil ZD sú 3192,-. Počas roka bol PN v odbobí 19.02.2007-31.03.2007, 17.12.2007 - 31.12.2007.
    Viem, že treba vyplniť tlačivo B, len neviem ktoré riadky, neviem či sa vyplňa aj oddiel IV., akosi mi to nie je jasné - to z dôvodu, že mi to doniesol známy dnes a ja už panikárim, lebo toho roku som žiadne RZZP nerobila a akosi sa v tom tak narýchlo neviem zorientovať. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keďže VZ = (131892-3192)/2,14 = 63124 je viac ako 59232, nie je ako ID poistencom štátu, takže, IV.oddiel vyplinť nemusí. Vyplníš V.oddiel - doby PN, aj VI- oddiel - minimálne základy, v p.41 v 2.,3.,12. mesiaci z dní v mesiaci vylúčiš dni PN.

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Prosím ešte mi poraďte, či som to spravila správne. Minimálny VZ r. 42 je 3800,-? Ak áno, tak, potom nasledujúce riadky som vyplnila takto:
    Oddiel VII r.51 63124,-
    r.52 38605,-
    r.53 63124,-
    r.54 7% ?
    r. 55 4419,-
    r. 56 1227,-
    r. 57 1227,- nedoplatok ?
    oddiel IX. výpočet preddavku
    r. 61 135084,-
    r. 62 12
    r. 63 5261,-
    r. 64 7%
    r. 65 369
    r. 66 567 ?
    Prosím skúsených o kontrolu môjho výpočtu - Ďakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Je to OK.

    Až na riadok 66. Ako invalidný dôchodca nemusí zvýšiť sumu preddavku, ktorý mu vyšiel na riadku 65, na sumu 7% z minimálneho základu, ale v riadku 66 ponechá sumu, ktorá vyšla v riadku 65, čiže 369 Sk.

    Ročné zúčtovanie ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.