Zavrieť

Porady

nárok na výplatu vdovského dôchodku

Vznikne aj mne nárok na výplatu vdovského dôchodku, ako u môjho syna - ak sa obnoví nárok na výplatu sirotského dôchodku synovi odo dňa, keď začne byť znovu nezaopatreným dieťaťom?

Zaujíma ma to, pretože ho tento rok neprijali na VŠ pre nedostatok miesta a o rok sa chce znovu uchádzať o prijatie na VŠ.
veronikasad kolko máš rokov ? Kedy manžel zomrel ?
Majkazlatá mám 44 rokov, manžel zomrel v decembri 2005. Syn mal vtedy 8 rokov.
Syn tento rok maturuje a už mu prišlo rozhodnutie z českej VŠ, že ho neprijali. Na inú VŠ nechce ísť, a chce to skúsiť znova o rok na tú istú VŠ. Zatiaľ sa chce zamestnať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za študenta sa považuje
    ...
    - za sústavnú prípravu na povolanie sa považuje aj obdobie bezprostredne nadväzujúce na skončenie štúdia na strednej škole, najdlhšie do konca školského roku, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole, za deň ukončenia strednej školy sa považuje posledný deň školských prázdnin,
    ----
    Po 31. auguste ti výplatu vdovského dôchodku pozastavia a obnovia až keď znovu predložíš potvrdenie o návšteve školy, ak syn bude pokračovať v štúdiu.
    Majkazlatá tak toto je dobrá odpoveď pre mňa, to som chcela vedieť. Ďakujem veľmi pekne........

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vdovský a sirotský dôchodok sú dva rozdielne dôchodky, ktoré jeden s druhým nesúvisia.
    Pre teba platia iné podmienky, ako pre syna!
    Pre teba :http://www.socpoist.sk/vdovsky-dochodok/1289s
    Pre neho: http://www.socpoist.sk/sirotsky-dochodok/1291s

    Môže sa stať i to, že on bude mať nárok (lebo spĺňa kritéria), ale ty nie a naopak.....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Majkazlatá Nerozumiem tomu nejako. Ak syn preruší na rok štúdium, tak vtedy stratíme nárok na vyplácanie vdovského aj sirotského. A keď znovu začne chodiť do školy - na VŠ, ak ho príjmu, tak potom synovi vznikne znovu nárok na sirotské a mne na vdovské? Alebo mne už tento nárok nevzniká?
    misoft Ja sa ťa spýtam: prečítala si si tie odkazy?
    Pretože - opakujem - vdovský a sirotský dôchodok sú DVA rozdielne dôchodky - nesúvisia spolu!!!!!!!!
    Vdovský je pre VDOVU!!! Sirotský pre SIROTU (POLOSIROTU)!!!!!!
    Každý z týchto dôchodkov má svoje pravidlá pre vyplácanie a nárok!
    Už neviem, ako ti to dať po lopate.
    Sirotský dostáva tvoj SYN a nie ty. Vdovský dostávaš TY a nie tvoj syn.
    veronikasad Dušan, ak od smrti manžela uplynulo už viac ako rok, výplata vdovského a sirotského dôchodku spolu veľmi úzko súvisia ...
    Majkazlatá Čítala som to, ale veronika má pravdu, že tie dva dôchodky veľmi úzko súvisia. A vdovský je asi v tomto prípade závislý od sirotského.......texty sú pekné, len prax býva iná, preto sa na to pýtam.
      zbaliť

    nárok na výplatu vdovského dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.