Zavrieť

Porady

ako postupovat pri nespravne vystavenej fakture ?

vystavili sme v tomto roku 2 faktury za polnoh.produkty aj s dph. neskôr sme zistili ze sa jednalo o prenesenu danovu povinnost. teda na faktúrach nemala byt dph ale mal si ju odberatel sam zdanit. ako spravne postupovat dalej? odberatel chce od nas aby sme opravili faktury a poslali mu nove. on u seba spravil dodatoč.dan.priznanie a odviedol dph.
dakujem vopred za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vystaviť dobropisy pôvodných faktúr a vyfakturovať správne.

    bettyna (Dnes 09:38) dakujem za odpoved. ale faktury boli vystavene este v 3.mesiaci tohto roka, mozem ich vydobropisovat a nanovo vystavit teraz v auguste? a co s danovym priznanim? podat dodatocne alebo to zahrnut do nového aktual.mesiaca?

    bettyna (Dnes 09:38) dakujem za odpoved. ale faktury boli vystavene este v 3.mesiaci tohto roka, mozem ich vydobropisovat a nanovo vystavit teraz v auguste? a co s danovym priznanim? podat dodatocne alebo to zahrnut do nového aktual.mesiaca?

    Pozri § 25 Zákona o dph.
    (3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane. Ak sa pri oprave základu dane nevyhotovuje doklad o oprave základu dane, uvedie sa rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nastala skutočnosť, ktorá má za následok opravu základu dane.
    Naposledy upravil Tweety : 05.08.14 at 06:42
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bettyna dakujem za odpoved. ale faktury boli vystavene este v 3.mesiaci tohto roka, mozem ich vydobropisovat a nanovo vystavit teraz v auguste? a co s danovym priznanim? podat dodatocne alebo to zahrnut do nového aktual.mesiaca?
    Tweety doplnila som do príspevku
    bettyna dakujem , rozumiem tomu spravne? do riadneho danoveho priznania alebo ma sprati opravne ci dodatocne danove priznanie?
    lebo odberatel u seba spravil dodatočne danove priznanie
    Tweety a na akom základe spravil DDP keď nemal doklad?
    bettyna mal stanovisko z colného uradu, ze sa jedna o polozku, na ktoru sa vztahuje prenesena danova povinnost, ktore obdrzal az teraz
    Tweety to nestačí, nedostal dosklad od vás, potom musíte do toho obdobia urobiť aj vy dobropis
    bettyna teda spravit do minulého obdobia dobropis, novu spravnu fakturu a aj dodatocne danove priznanie do toho stareho mesiaca? rozumiem tomu dobre?
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Tweety a nebolo by jednoduchšie poslať opravené faktúry ako to žiada odberateľ a urobiť DDP k DPH za to obdobie? A odberateľovi nech pošlú dodatočne už opravené faktúry so správnymi dátumami. Podľa mňa je všetko na dohode.
    bettyna no len ako opravit faktury s minulého obdobia? dobropis + nova faktura alebo mozem vstupit a opravit uz vystavenu a zauctovanu fakturu? system ma pusti
    mondes Ak je možná dohoda s odberateľom, že tie pôvodné faktúry jednoducho zahodíte a opravené faktúry mu pošlete, tak áno, môžte vstúpiť a opraviť už vystavenú faktúru. A následne urobiť DDP k DPH a dodatočný KV. Veď odberateľ už podal DDP k DPH, takže on už čaká len na tie opravené faktúry a si ich v účtovníctve opraví. Jednoducho, všetko je o dohode. Ja by som to asi takto riešila.

    ako postupovat pri nespravne vystavenej fakture ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.