Zavrieť

Porady

Výpovedná doba

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, zamestnávateľ sa mi chystá dat výpoveď z organizačných dôvodov. Výpovedná doba by mala byť 3 mesiace. Takže od 1.7.2020 do 30.9.2020. Od 1.9.2020 by som však už mohla mať nové zamestnanie. Aké mam možnosti nástupu do nového zamestnania vo výpovednej dobe u starého zamestnávateľa? Mohla by som u z starého zamestnávateľa nastúpiť na rodičovskú dovolenku aj keď vo výpovednej dobe, keďže mam male dieťa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mohla, nastup na RD ale musis ale oznamit pisomne najneskor mesiac pred zaciatkom. A ak ide o rovnaku cinnost ako v povodnom zamestnani, potrebujes suhlas od povodneho zamestnavatela.
    A ak bude vypoved dana kvoli zrusenemu pracovnemu miestu, tvoj PP neskonci pocas RD povodnym poslednym dnom vypovednej doby, ale az po skonceni RD, pokial zamestnavatelovi neoznamis, ze na dalsom zamestnavani netrvas.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evakra27 Ďakujem, ako je to potom s odstupným? Kedy by bolo vyplatene?
    ivka70 Az po skonceni PP.
    veronikasad RD musi trvať najmenej mesiac, mesiac pred nástupom pisomne oznamis zamestnavatelov jej trvanie, teda aj ukončenie. Pracovný pomer skonci uplynutim výpovednej doby 30.9.2020.

    Skus sa radsej dohodnut so zamestnávateľom na ukonceni prac.pomeru dohodou k 31.8.2020, v dohode musi byt uvedeny vypovedny dôvod, inak ti odstupne nevyplatia.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.