Zavrieť

Porady

dochodkovy fond

Prisiel mi dokument z mojej dochodkovej spravcovej spolocnosti, kedze som v II.pilieri. V dokumente stoji:

Vzhladom na to, ze ste sporitel ineho ako dlhopisoveho garantovaneho fondu, je potrebne zaslat prilozene vyhlasenie na adresu spolocnosti ak chcem nadalej zotrvat v negarantovanom dochodkovom fonde.

Pokial toto vyhlasenie nedorucim, stanem sa sporitelom fondu Tradicia - Dlhopisovy garantovany d.f, do ktoreho budu presunute vsetky prostriedky z povodneho negarantovaneho fondu.

Otazka znie: viete mi niekto poradit ci zostat v negarantovanom fonde ako niekolko rokov doteraz, alebo prejst do toho dlhopisoveho garantovaneho fondu? Aky je v tom rozdiel, to som sa nikde nedocital...

Je tam este spomenute - v negarantovanom fonde nie je DSS povinna doplnat majetok podla par.63d zakona 43/2004 z.z.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Wotan Pozri príspevok
    no asi nie..stale som v tom istom II.pilieri u tej istej spolocnosti, akurat ze asi sa to rozdelilo na negarantovany a dlhopisovy garantovany fond... ma s tym niekto skusenosti?
    Skontroluj si pôvodnú zmluvu. Máš tam zaškrtnuté do akého fondu si sa prihlásil. Štát v 100 % výške garantuje nasporené prostriedky len v jednom fonde SDS. Povinnosťou SDS je oznámiť ti túto skutočnosť, aby si sa mohol rozhodnúť či budeš investovať s rizikom v negarantovaných fondoch, alebo si ich presunieš do fondu garantovaného štátom.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Sranda,
    ty nemôžeš mať časť prostriedkov v negarantovanom a časť v garantovanom? Wau.

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    no asi nie..stale som v tom istom II.pilieri u tej istej spolocnosti, akurat ze asi sa to rozdelilo na negarantovany a dlhopisovy garantovany fond... ma s tym niekto skusenosti?

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    tak konecne som sa k tej zmluve dostal... V zmluve boli 3 moznosti -

    1/ Dynamika - Rastovy dochodkovy fond
    2/ Harmonia - Vyvazeny dochodkovy fond
    3/ Tradicia - Konzervativny dochodkovy fond.

    V zmluve mam zvolene 2/ Harmonia.

    Nie je tam ani zmienka o tom, ktory je garantovany ci negarantovany. Podla doruceneho dokumentu teda ma chcu presunut do 3/ Tradicia, udajne tento je dlhopisovy garantovany fond, co sa dozvedam az teraz z toho listu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.