Zavrieť

Porady

Oprava mzdy z dôvodu doručenia rozhodnutia zo SP (starobný dôchodok) PROGRAM MRP

Mám zamestnanca, ktorý mi priniesol až teraz rozh. zo SP o starobnom dôchodku, ktorý je priznaný spätne od 7.1.2014. Keďže mzdu za 1/2014 a 2/2014 už má vyrátanú a aj vyplatenú, musím ich opraviť. Používam program MRP. Obdobie platnosti mi program povolí nastaviť iba za celý mesiac (nedá sa to deliť do dátumu do dátumu).
Budem postupovať správne ak jej dôchodok nastavím nasledovne: 1/2014 (čo bude celý január) a platnosť poistného v nezam. a invalidného ukončím k 12/2013 (aby to už teda od januára 2014 nerátalo). Je tento postup správny? Alebo by ste to urobili inak?
Naposledy upravil maculienka20 : 19.03.14 at 10:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lara333 je offline (nepripojený) lara333

    už ani neviem lara333
    No, ja som sa už s takýmto prípadom stretla v praxi. Spätne by som jej starobný dôchodok nenahadzovala (od 12/13), pretože to by ti ovplyvnilo odpočit.položku na daň - vyhadzovalo by ti, že k 01.01.2014 je starobný dôchodca bez nároku na nezdaniteľnú časť mzdy. Rozdiel z odvodov za tie dva mesiace si vyžiadaj od SP, na svojej stránke majú na to osobitné tlačivo, prilož rozhodnutie o dôchodku s uvedením, že tento ti bol doručený vtedy a vtedy. Ja by som mzdy spätne určite neopravovala.
    maculienka20 stretla som sa s nejakými vyjadreniami, že by to mohlo byť tak, že jej nastavím platnosť starobného dôchodku až od mesiaca 2/2014 (ďalší mesiac po priznaní starobného dôchodku)...to znamená, že aj keď platnosť statusu normálneho zamestnanca skončí 6/1/2014, v programe to ukončím mesiacom 1/2014, čo znamená, že od 2/2014 sa jej nebude rátať invalidné a PVN.... a keďže nemala star. dôchodok priznaný k 1.1.2014, tak za tento rok ešte nárok na nezdaniteľnú časť bude mať...... Myslíte, že by to tak mohlo byť??
    lara333 Môže to byť aj tak, ale za 02/14 musíš dať opravný výkaz do SP

    Oprava mzdy z dôvodu doručenia rozhodnutia zo SP (starobný dôchodok) PROGRAM MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.