Zavrieť

Porady

ZRAZKOVA DAN - ZAHRANICIE

Dobry den,

mam otazku ohladom zrazkovej dane. Ide o to, ze akciova spol., ktora podnika na SLovensku vyuziva sluzby rakuskej spolocnosti, ktora neposobi ako podnik. subjekt v SR. Tym, ze rak. spolocnost vystavi fakture, vznika podla objednavatela povinnst uhradit zrazkovu dan do 15 dni. Objednavatel vsak pozaduje, aby suma za sluzby bola ukratena o zrazkovu dan s tym, ze si ju dodavatel, rakuska spolocnost potom odpocita z dane zo zisku...je nieco taketo mozne, resp. povoluje takto nieco zakon. Ja som nazoru, ze slov. spol tuto dan odvedie a nasledne si ju vyziada pri dan. priznani. Vopred dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mám dojem, že sa tu pletú dva druhy dane. A to daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty.

    marekce je offline (nepripojený) marekce

    marekce
    ktoru dan teda slov. podnik musi podla zakona odvzadzat za sluzby, ktore mu poskytuje rak. firma? lebo uz v tom mam riadny chaos...

    marekce je offline (nepripojený) marekce

    marekce
    slovensky podnik sa odvolava na Zákon o dani z príjmov č.595/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Asi mas na mysli zabezpecenie dane.
    Ak si ale pozries akych subjektov sa to tyka, tak zistis nasledne po precitani definicie jednotlivych subjektov, ze sa to NETYKA ziadneho subjektu voci inemu subjektu v EU.
    To by platilo ak by tebe alo subjektu v SR prisla faktura z mimo EU.
    Ale v tomto pripade aj SK aj AT sme v EU a teda institut zabezpecenia dane sa nepouziva. Staci poriadne citat zakon. Rozhoduje kazde jedno slovicko.

    marekce je offline (nepripojený) marekce

    marekce
    potom nechapem preco tento spominany slov. a.s. /upersnim ze podnika s vyrobou a distribuciouu liehovin/ na tuto povinnost upozornil rpave danovy urad...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    zrejme sa to nebude tykat dane z prijmu, ale dane z liehu. Tam aj pri prvom uvedeni do obehu moze dochadzat k situacii kedy dochadza k uplatnovaniu cezhranicneho naroku k dani z liehu.

    marekce je offline (nepripojený) marekce

    marekce
    sluzby, ktore poskytuje rak. spolocnost sa vsak netykaju vyroby ci distribucie liehovin...ide o promo a rekl. aktivity...

    ZRAZKOVA DAN - ZAHRANICIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.