Zavrieť

Porady

Kto vykonáva službu na chodbách strednej školy počas prestávok?

Prosím, poraďte, keďže sa dlhodobo množia útoky voči mojej osobe v zamestnaní, potýkam sa s rôznymi obvineniami: dnes som bola obvinená z toho, že počas mojej služby - dozoru na chodbe školy, žiaci chodili za školu fajčiť. Škola má hlavný vchod a zadný vchod, pričom kľúče mám len od hlavného vchodu, ale od zadného vchodu nie. Práve zadný vchod bol otvorený, a je dosť vzdialený od chodby, na ktorej mám službu (pedagógovia sme povinní počas prestávok vykonávať službu a dozor na chodbe -nie je to ale ošetrené v pracovnej zmluve, ani v nijakom dodatku, dostávame len na začiatku školského roka papier, na ktorý sa podpisujeme, kde budeme vykonávať dozor) a hoci som namietala, že nemám kľúče od tej časti školy, bola som dôrazne upozornená, že mám tam chodiť vyháňať žiakov - je to priestor za školou a s priestorom, na ktorom vykonávam dozor nemá nič spoločné. Dá sa proti tomu brániť?
Resp. existuje nejaký pokyn ohľadom dozoru na chodbách strednej školy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Dozor vykonavas pocas plynutia tvojej pracovnej doby, takze netreba na to ziaden pokyn ani to ošetrit v pracovnej zmluve, ani v nijakom dodatku a myslim, ze je to osetrene v skolskom poriadku. Ak nemas kluce od zadneho vchodu, dozaduj sa ich a na zaciatku dozoru skontroluj, ci su dvere zamknute a problem mas vyrieseny. To skontrolovanie zamknutych dveri vsak mozes urobit aj bez pridelenia klucov.

    Kto vykonáva službu na chodbách strednej školy počas prestávok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.