Zavrieť

Porady

Ako správne uplatniť odpočítanie dane T-Com

T COM vyhotovil fakturu 03.01.2007.
Splatná je 17.01.2007
Dátum dodania služby 31.12.2006.
Možem zaradiť fa a uplatniť odpočet DPH k dátumu vyhotovenia faktúry, teda v r. 2007?
Dakujem za radu, s učtovaním začínam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DIRGNI
    T COM vyhotovil fakturu 03.01.2007.
    Splatná je 17.01.2007
    Dátum dodania služby 31.12.2006.
    Možem zaradiť fa a uplatniť odpočet DPH k dátumu vyhotovenia faktúry, teda v r. 2007?
    Dakujem za radu, s učtovaním začínam.
    Áno môžeš si dph z fa uplatniť v januári, resp. v 1.Q 2007, podľa toho či si mesačný alebo štvrťročný platiteľ DPH.

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Takýto prípad tu už bol veľakrát rozoberaný, ale stručne: DPH nárok 12/06, v PU náklad rok 2006, zaradíš medzi fd 2006.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kačena I.
    Takýto prípad tu už bol veľakrát rozoberaný, ale stručne: DPH nárok 12/06, v PU náklad rok 2006, zaradíš medzi fd 2006.
    Medzi fa r.2006 nemôžeš zaradiť, keď je vystavená 3.1.2007. Otázka smerovala na uplatnenie dph a nie zaúčtovanie fa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V pripade, ze faktura prisla do terminu na podanie danoveho priznania, resp. do podania DP DPH, zahrnie sa do DPH v 12/06 - datum dodania sluzby je 31.12.06. Nesuhlasim so smith.

    ---------
    Veronika

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Veronika, čo sa týka odpočítania DPH má ajsmith pravdu, hovorí o tom tento odstavec:

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
    Naposledy upravil Muška : 02.02.07 at 18:41 Dôvod: pre lepšiu zrozumiteľnosť doplnené červeným AJ

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neviem, ci som zle pocuvala na skoleniach, nech ten zakon citam z jednej aj z druhej strany, mne z toho vyplyva, ze pokial mam danovy doklad /jedna sa o sluzbu, kde je datum dodania 31.12.06/, nic mi nebrani v tom, ze ju mozem uplatnit v odpocitani v 12/06. Nepochybujem o § 51 odst.2 - ak mi to nevyhovuje z nejakeho dovodu, mozem využit pravo odpocitania v prvom zd.obd.nasl. po zdan.obdobi, v ktorom mi pravo na odpocitanie vzniklo.
    Ak sa mylim, opravte ma prosim. Potom som to cely cas robila zle.

    Dakujem
    ----------------
    Veronika

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Muška
    Veronika, čo sa týka odpočítania DPH má smith pravdu, hovorí o tom tento odstavec:

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
    Muška, ale mne sa zdá(ak som niečo neprehliadla) že veronika má pravdu. Ak deň DP je 31,12. a Fa dostala do 25.1 tak ju mohla dať (samozrejme o DPH hovoríme) do decembra.

    Druhá vec je, že otázka bola zadaná včera , takže asi DIRGNI tú Fa do decembra asi nedala, no tak môže uplatniť nárok aj v januári.

    Náklad (cena bez DPH) patrí do roku 2006

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    veronikasad
    Neviem, ci som zle pocuvala na skoleniach, nech ten zakon citam z jednej aj z druhej strany, mne z toho vyplyva, ze pokial mam danovy doklad /jedna sa o sluzbu, kde je datum dodania 31.12.06/, nic mi nebrani v tom, ze ju mozem uplatnit v odpocitani v 12/06. Nepochybujem o § 51 odst.2 - ak mi to nevyhovuje z nejakeho dovodu, mozem využit pravo odpocitania v prvom zd.obd.nasl. po zdan.obdobi, v ktorom mi pravo na odpocitanie vzniklo.
    Ak sa mylim, opravte ma prosim. Potom som to cely cas robila zle.

    Dakujem
    ----------------
    Veronika
    Veronika, neukazuje tlačítko pre súhlas, tak súhlasím takto, aby ste lepšie spali.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    smith
    Áno môžeš si dph z fa uplatniť v januári, resp. v 1.Q 2007, podľa toho či si mesačný alebo štvrťročný platiteľ DPH.
    veronikasad
    V pripade, ze faktura prisla do terminu na podanie danoveho priznania, resp. do podania DP DPH, zahrnie sa do DPH v 12/06 - datum dodania sluzby je 31.12.06. Nesuhlasim so smith.

    ---------
    Veronika
    Alenka, moja reakcia bola na nesúhlas Veroniky na Smitha.
    Lebo každý z nich mal čiastočnú pravdu.

    Predsa si môže uplatniť aj 12/2006 alebo 01/2007

    To som myslela tým mojim príspevkom

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    smith
    Medzi fa r.2006 nemôžeš zaradiť, keď je vystavená 3.1.2007. Otázka smerovala na uplatnenie dph a nie zaúčtovanie fa.
    Na každom školení DPH sa na to niekto pýta

    Súhlasím so smithom a bolo to tu už rozoberané stokrát

    Mala som fakturu s dat. dodania 31.12.2005 DPH sme odpočítali v dec. 2005 a prešlo to DK ja v tom nevidim problem

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Mám odovzdané priznanie DPH za 4Q, ale teraz - po 25.1. - som dostala do rúk faktúry týkajúce sa 4Q? Môžem si uplatniť odpočet v 1Q/07, (využit právo odpočítania v prvom zd.obd.nasl. po zdan.obdobi, v ktorom mi právo na odpočítanie vzniklo....)? Bude to v poriadku?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Uľa
    Mám odovzdané priznanie DPH za 4Q, ale teraz - po 25.1. - som dostala do rúk faktúry týkajúce sa 4Q? Môžem si uplatniť odpočet v 1Q/07, (využit právo odpočítania v prvom zd.obd.nasl. po zdan.obdobi, v ktorom mi právo na odpočítanie vzniklo....)? Bude to v poriadku?
    áno, bude to v poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.