Zavrieť

Porady

Niečo, čo tu ešte nebolo :)

Želám Všetkým krásny deň
Úvodom by som chcel trocha opísať situáciu v ktorej sa momentálne nachádzam. Som študentom vysokej školy s veľmi dobrým nápadom , len je škoda, že nemôžem žiadať o žiadny finančný príspevok od mesta. Takisto vôbec netuším ako to funguje s dotáciami z EU. Môj projekt je zameraný na rozvoj cestovného ruchu, vidieka, a určite by to skvalitnilo život v oblasti, pre ktorú to plánujem. Aké možnosti mám ako študent ? Ide totiž o väčšiu sumu peňazí potrebnú k investícii. Môžem osloviť s týmto nápadom nejakého investora ak je fakt prínos tohto projektu veľmi veľký a určite bude výhodnou investiciou? Čo za to žiadať, ak sám nemám potrebné peniaze ? Dajte mi nejaké nápady, myšlienky ktoré by mo pomohli pohnúť sa vpred.
Usporiadat
dino112 dino112

dino112 je offline (nepripojený) dino112

ak nevieme o co ide tak tazko ti niekto da nejake napady,myslienky aby si sa mohol pohnut aj dopredu.Jasne ze napad nechces prezradit tak co v com ti mame poradit s napadmi...?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

máš iba nápad, alebo ponúkaš aj nejaké záruky?
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

Ide o menší komplex. Neviem aké záruky myslíš, mám nápad, víziu, a spracovaný projekt pre uskutočnenie. Takisto z mojích skúseností a z toho, že viem aký je aktuálny stav, a ako by sa to mohlo celé rozbehnúť viem, že je to perspektívne. K otázke, v čom potrebujem poradiť, je najmä to, čo vyžadovať, alebo aké podmienky zadať pri jednaní s investormi? Najmä to.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
1. V oblasti cestovneho ruchu vypisuje EU raz za cas nejake vyzvy. Ale nie vela. Tak jednu za 5 rokov. Ale obavam sa ze tie dobre uz boli.

2. V tvojom pripade sa asi bez investora nezaobides. Ako si napisal, ide o vacsiu sumu prostriedkov ktore na to treba. A EU vo vsetkych projektoch v oblasti cestovneho ruchu vyzaduje spolufinancovanie. Takze bez vlastnych zdrojov budes mat problem. Mozno by sa dalo dohodnut na spolufinancovanie s SZRB.

3. Napadov ma kazdy vela. Ja mam na skvely biznis min. 2 napady denne. Napad ani vizia este nic neznamenaju.

4. Najlepsie informacie a rady ti pravdepodobne poskytnu na Slovenskej Agenture pre Cestovny ruch v Bratislave.
0 0
Simonnn Simonnn

Simonnn je offline (nepripojený) Simonnn

Premysli to ako presvedcit investora, plan, navratnost , atd, konkretne cisla ... Potom uz len nejakeho kontaktuj a ozvi sa ako si dopadol.
PS: Neviem ci to niekto pozna ale skus si pozriet relaciu DEN D, momentalne sa nevysiela no najdes ju na internete
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Aj ja mám vynikajúci nápad ako vyriešiť problém s neprispôsobivými, ale nikto nechce do nich investovať. A pritom zaručujem investorovi Nobelovu cenu a aj tak mi na to nechce dať......
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Na to nepotrebujes investora. Na to by sa ti zlozil cely narod. Ale pokial viem, tak prenajom morskeho dna nam uz uplynul a nebol predlzovany. Ale ak ide o moznost ponuknut im zoskok padakom nad atlantickym oceanom, tak verim tomu ze vacsina poradakov zaplati minimalne po jednon zoskoku.
1 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

Mňa osobne naši osmanutí indickí spoluobčania nezaujímajú, ich problém by mala riešiť vláda, ja tu niesom od toho ) Som len študent, s vidinou veľkého zisku a veľkými plánmi, ale to sme tu asi všetci K veci... Oblasť turistického ruchu na šírave žije ešte zo svojej slávy za čias komunizmu... Od vtedy sa tam prisaam bohu nezmenilo k lepšiemu nič...Snáď jeden prestavaný hotel. Môj projekt vie tejto oblasti ponúknuť nové možnosti z hľadiska zábavy, trávenia voľných chvíľ pre rodiny, je to multikomplexné stredisko ktoré je projektovo zachytené už a podobné už bolo spustené (jedná sa o podobné projekty člena mojej rodiny, avšak prvý menovaný ktorý je spustený nieje pre verejnosť ale je to súkromný areál jednéo zbohatlíka)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Myslíš že toto je niečo výnimočné? Bolo by - ale za komančov keď ľudia mali peniaze na takéto atrakcie, deti stáli v rade na kolotoče, kočku v mechu, strelnicu, cukrovú vatu a zmrzlinu. Lebo všetky deti na to jednoducho dostali peniaze bez mihnutia okom od rodičov alebo tetiek. Dnes by ti to zívalo prázdnotou tak isto ako zívajú atrakcie od kolotočov až po wellnes. Jednoducho pokiaľ ľudia nebudú mať opäť dosť peňazí na jedlo a nájomné tak na vysokú návštevnosť zabudni.

Ešte som zabudla dodať: na atrakcie mali za komančov aj rodičia cigánskych detí a dnešných neprispôsobivých občanov (vtedy sme to slovo ani nepoznali).
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

Možno sme sa nestretli na správnej ceste v chápaní celého projektu... Nejedná sa o kolotoče Ani o trápne atrakcie, ide o to, čo je bežné v každom vyspelom meste na slovensku a v rekreačných oblastich. Z tohto slova vychádzajme Čo bolo za komačov si nechaj pre deti ako motiváciu pre lepší život. Bavme sa o realite, o dnešku, z minulosti nevyťažíš nič. Ale z tohto je možnosť vyťažiť dosť, kedže realita na šírave je krutá...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

MRichardM Pozri príspevok
Mňa osobne naši osmanutí indickí spoluobčania nezaujímajú, ich problém by mala riešiť vláda, ja tu niesom od toho ) Som len študent, s vidinou veľkého zisku a veľkými plánmi, ale to sme tu asi všetci K veci... Oblasť turistického ruchu na šírave žije ešte zo svojej slávy za čias komunizmu... Od vtedy sa tam prisaam bohu nezmenilo k lepšiemu nič...Snáď jeden prestavaný hotel. Môj projekt vie tejto oblasti ponúknuť nové možnosti z hľadiska zábavy, trávenia voľných chvíľ pre rodiny, je to multikomplexné stredisko ktoré je projektovo zachytené už a podobné už bolo spustené (jedná sa o podobné projekty člena mojej rodiny, avšak prvý menovaný ktorý je spustený nieje pre verejnosť ale je to súkromný areál jednéo zbohatlíka)
chvala bohu, že som tam bol len v 1972
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

srska Pozri príspevok
chvala bohu, že som tam bol len v 1972
No a presne preto sa k tomu treba postaviť čelom... Nieje to, čo bývala...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

MRichardM Pozri príspevok
No a presne preto sa k tomu treba postaviť čelom... Nieje to, čo bývala...
ani vtedy to nebolo bohviečo - kikilion ľudí na brehu medvedej hory a pol kikiliona ľudí v mútnej vode - nikdy viac
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

pozrime sa na to pohľadom dnešných ľudí (cieľovej skupiny), kto dnes chodí na dovolenky a kam?

Starší ľudia, ktorí niekedy chodili na Šíravu, sú buď starí a chorí a nejdú nikam, alebo ak môžu ísť na dovolenku, pôjdu do Egypta za 300 EUR a nie na Šíravu, kde mohli chodiť 40 rokov, len mizivé percento týchto ľudí znova chodí na Šíravu.

Mladí ľudia
určite nepôjdu na Šíravu, keď majú otvorený doslova celý svet. Možno raz za život si tam objednajú chatu...

Cudzinci by prečo mali chodiť na Šíravu? Už vidím ako rakúsky dôchodca sa miesto Thajska vyberie campovať na Slovensko.

Z tohto vychádzajúc je Šírava pre všetkých veľmi nezaujímavá lokalita, určite sa nájdu ľudia, ktorí tam pôjdu, ale business nemôžeš postaviť na úzkej skupinke ľudí
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

mattto Pozri príspevok
pozrime sa na to pohľadom dnešných ľudí (cieľovej skupiny), kto dnes chodí na dovolenky a kam?

Starší ľudia, ktorí niekedy chodili na Šíravu, sú buď starí a chorí a nejdú nikam, alebo ak môžu ísť na dovolenku, pôjdu do Egypta za 300 EUR a nie na Šíravu, kde mohli chodiť 40 rokov, len mizivé percento týchto ľudí znova chodí na Šíravu.

Mladí ľudia
určite nepôjdu na Šíravu, keď majú otvorený doslova celý svet. Možno raz za život si tam objednajú chatu...

Cudzinci by prečo mali chodiť na Šíravu? Už vidím ako rakúsky dôchodca sa miesto Thajska vyberie campovať na Slovensko.

Z tohto vychádzajúc je Šírava pre všetkých veľmi nezaujímavá lokalita, určite sa nájdu ľudia, ktorí tam pôjdu, ale business nemôžeš postaviť na úzkej skupinke ľudí
Ak je pre teba 100 000 ľudí michalovského okresu úzka skupina ľudí, tak si potom naivný a nechcem povedať, že hlúpy, ale musím... Bavme sa teda na tvoju notu..... Starší ľudia - súhlasím. Mladí ľudia, zastavme sa tu KAŽDÝ VÍKEND je ich na šírave pár tisíc. Takisto ak sa tu chceš baviť o peňažnej stránke. Možno si aj ty zaslepený Blavák a nevidíš dalej ako za značku BRATISLAVA... a neuvedomuješ si, že šírava je zdrojom oddychu pre stále mnohých, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať na dovolenky každý rok. Cudzinci - súhlasím. ... .... Asi toľko k tomu. Podobný projekt funguje s veľkým úspechom na Oravskej priehrade, teda v jej blízkosti.....Cena samotného projektu je však 150 000 € a tu je jediný problém, ktorý mi bráni, aby som to ihneď spustil
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

žiaľ pár tisíc ich tam nie je ani v sezóne, možno iba keď tam bol festival, ale to hovoríme o jednom víkende. keďže poznám situáciu, že neprežili tam ani podnikatelia, ktorí tam mali investované dlhodobo, nevidím návratnosť.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

MRichardM Pozri príspevok
Ak je pre teba 100 000 ľudí michalovského okresu úzka skupina ľudí, tak si potom naivný a nechcem povedať, že hlúpy, ale musím... Bavme sa teda na tvoju notu..... Starší ľudia - súhlasím. Mladí ľudia, zastavme sa tu KAŽDÝ VÍKEND je ich na šírave pár tisíc. Takisto ak sa tu chceš baviť o peňažnej stránke. Možno si aj ty zaslepený Blavák a nevidíš dalej ako za značku BRATISLAVA... a neuvedomuješ si, že šírava je zdrojom oddychu pre stále mnohých, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať na dovolenky každý rok. Cudzinci - súhlasím. ... .... Asi toľko k tomu. Podobný projekt funguje s veľkým úspechom na Oravskej priehrade, teda v jej blízkosti.....Cena samotného projektu je však 150 000 € a tu je jediný problém, ktorý mi bráni, aby som to ihneď spustil
vždy sa smejem nad ľuďmi, ktorí tu prídu diskutovať a ak má niekto iný názor ako oni, začínajú búchať ručičkami do klávesnice bavme sa teda na tvoju nôtu: vieš, že starí ľudia k tebe chodiť nebudú, vieš, že cudzinci k tebe chodiť nebudú. Svoj business staviaš na 100 tis. ľuďoch michalovského okresu, ktorého kúpyschopnosť je dosť nízka, veľa ľudí pracuje v zahraničí alebo v BA.

ale máš pravdu, nie je nič lepšie ako Šírava, už sa o ňu zaujíma aj TMR, aby ju mohla zaradiť do svojho portfólia
0 0
MRichardM MRichardM

MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

mattto Pozri príspevok
vždy sa smejem nad ľuďmi, ktorí tu prídu diskutovať a ak má niekto iný názor ako oni, začínajú búchať ručičkami do klávesnice bavme sa teda na tvoju nôtu: vieš, že starí ľudia k tebe chodiť nebudú, vieš, že cudzinci k tebe chodiť nebudú. Svoj business staviaš na 100 tis. ľuďoch michalovského okresu, ktorého kúpyschopnosť je dosť nízka, veľa ľudí pracuje v zahraničí alebo v BA.

ale máš pravdu, nie je nič lepšie ako Šírava, už sa o ňu zaujíma aj TMR, aby ju mohla zaradiť do svojho portfólia
Prečítaj si s čím som sem prišiel, chcel som názor, ako postupovať pri rokovaní a čo žiadať od investora, aká by mala byť moja pozícia v tomto, kedže projekt samotný mám v rukách ja, jeho hodnota je 6600 € ... Nechcel som názor chlapíka, ktorý celý život trávi len na internete a seká frajera komentovaním druhých príspevkov. Rozlišuj trošku to, čo sa od teba vlastne očakáva, ak ti je problém prečítať si otázku, a odpovedať na ňu, siaha to do inej oblasti, ale ja ti psychiatra robiť nebudem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MRichardM Pozri príspevok
Prečítaj si s čím som sem prišiel, chcel som názor, ako postupovať pri rokovaní a čo žiadať od investora, aká by mala byť moja pozícia v tomto, kedže projekt samotný mám v rukách ja, jeho hodnota je 6600 € ... Nechcel som názor chlapíka, ktorý celý život trávi len na internete a seká frajera komentovaním druhých príspevkov. Rozlišuj trošku to, čo sa od teba vlastne očakáva, ak ti je problém prečítať si otázku, a odpovedať na ňu, siaha to do inej oblasti, ale ja ti psychiatra robiť nebudem
Veď to je úplne jasné, čo máš žiadať od investora. Predsa tie euri. To nie je problém. Poblém je ak takého investora nájdeš, presvedčiť ho, že sa mu tie euri vrátia aj so ziskom. Ale ak mu ten projekt budeš tajiť ako tu na porade, tak neviem čím by si ho mohol presvedčiť.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

MRichardM Pozri príspevok
Prečítaj si s čím som sem prišiel, chcel som názor, ako postupovať pri rokovaní a čo žiadať od investora, aká by mala byť moja pozícia v tomto, kedže projekt samotný mám v rukách ja, jeho hodnota je 6600 € ... Nechcel som názor chlapíka, ktorý celý život trávi len na internete a seká frajera komentovaním druhých príspevkov. Rozlišuj trošku to, čo sa od teba vlastne očakáva, ak ti je problém prečítať si otázku, a odpovedať na ňu, siaha to do inej oblasti, ale ja ti psychiatra robiť nebudem

na základe jedného príspevku si urobil rozbor mojej osobnosti a vieš o mne všetko? šikovný chlapec, veď ti investora ani nepotrebuješ, určite ho nebude zaujímať návratnosť, stačí keď mu povieš, že dôchodcovia tam nebudú chodiť, ani cudzinci, iba pár jedincov zo 100 tis., ktorý prídu na dovolenku z Írska na dovolenku

nebaví ma dohadovať sa s deckom, ktorého ego je tri krát väčšie ako jeho schopnosti veľa šťastia pri rokovaní s investormi, takýmto štýlom komunikácie ti svet padne k nohám
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať