Zavrieť

Porady

Ako je to na úrade práce - s dokladovaním?

Dobrý deň,
som evidovaná na úrade práce. Plus som na ID (55%). Dnes som mala termín na úrade práce po 3 mesiacoch - tak som jej doniesla tri kópie mojich žiadostí o prácu, pani akože všetko ok. Ale zároveň sa ma spýtala či chcem len hľadať zamestnanie v školstve (učiteľka), ja že hej. Ona na to, že nabudúce mi možno ponúkne nejakú inú robotu, a ja budem musieť reagovať. Čo vy na to?Môže to urobiť? Keď som jej povedala, že si aktívne hľadám v školstve sama? Plus dala mi termín o mesiac, a čo mám známe v inom meste dávajú aj za 3-4 mesiace termín. Prosím poraďte - ako na ňu, aby ma nejako umelo nevyradila z evidencie. Vďaka moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak ti UP ponukne akukolvek pracu a ty ju odmietnes- okrem zdrav. dobodov, mozu ta vyradit z evidencie. Myslim, ze pocas sk. roka ziadnu pracu v skolstve, okrem suplovacky, co beru hlavne dochodcov, nezozenies.
    Mima75 a ked jej donesiem potvrdenia - žiadosti - môže ma vylúčiť z evidencie, kedže inú robotu ako v školstve nechcem?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Píšeš, že máš priznanú invaliditu. Ak nebudeš žiadať z UP dotáciu na podnikanie, alebo nehladáš miesto v CHD pre občanov s ŤZP, môžeš sa z evidenciu UP odhlásiť. Nemá to pre teba žiadny význam, zdravotné poistenie za teba platí štát.
    Mima75 šak to práve neviem, či budem chcieť tú dotáciu - rozmýšlam nad tým. Len ona to na mňa dnes tak vybafla, že som ostala zaskočená... a pritom jej nosím potvrdenia. A ID mám len do roku 2015 - potom bude prehodnocovanie. Takže aj tak neviem čo teraz robiť...
    veronikasad Nerieš, čo bude v roku 2015. Ak uvažuješ o dotácii, z UP sa neodhlasuj. Na UP nie je tolko volných pracovných miest, aby čakali zrovna na teba, kým prídeš na ďalší kontakt, dávno zabudne čo ti hovorila na tom predchádzajúcom ...

    Ako je to na úrade práce - s dokladovaním?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.