Zavrieť

Porady

Vybavovanie - Kúpele Kováčová.

Dobrý večer,ja by som sa chcela niečo opýtať ohľadom Kúpeľov Kováčová : priateľ mal ťažkúautonehodu,momentálne bojuje s ventilátorom a zápalom pľúc,bol operovaný vRužomberku pred dvoma týždňami - štvrtý hrudníkový stavec Th4,primár mapripravil na to,že bude ochrnutý na dolné končatiny .. (aj ked sa mi to stálenechce veriť a stále dúfam,že všetko bude ako predtým ...)a neskôr treba začaťvybavovať kúpele v Kováčovej (ked už bude schopný sám dýchať a stav sazlepší).Prosím poradíte niekto, ako začať s vybavovaním , a u koho... a koľkodní - týždňov sa čaká ,kým sa tam dostane ??? Zo srdca ďakujem za všetkyodpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Paula, pri takom ťažkom úraze niekedy hneď z nemocnice je pacient preložený do Národného rehabilitačného centra v Kováčovej. V tomto prípade by mal poradiť lekár, u ktorého je v ošetrení. Alebo sa s nimi priamo skontaktovať http://www.nrckovacova.sk/?id_menu=11240

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    paula2 Pozri príspevok
    Dobrý večer,ja by som sa chcela niečo opýtať ohľadom Kúpeľov Kováčová : priateľ mal ťažkúautonehodu,momentálne bojuje s ventilátorom a zápalom pľúc,bol operovaný vRužomberku pred dvoma týždňami - štvrtý hrudníkový stavec Th4,primár mapripravil na to,že bude ochrnutý na dolné končatiny .. (aj ked sa mi to stálenechce veriť a stále dúfam,že všetko bude ako predtým ...)a neskôr treba začaťvybavovať kúpele v Kováčovej (ked už bude schopný sám dýchať a stav sazlepší).Prosím poradíte niekto, ako začať s vybavovaním , a u koho... a koľkodní - týždňov sa čaká ,kým sa tam dostane ??? Zo srdca ďakujem za všetkyodpovede.
    ...neskôr môže byť niekoľko týždňov ...až keď budú stanovené tie , nazvem , konečné diagnózy...

    Kúpele sa vybavujú viac menej až po prepustení z nemocnice .......dá sa ( ??? ) aj okamžite nastúpiť , no to musí byť spolupráca nemocnice , poisťovňou a kúpeľmi ...
    Toto bolo niekedy možné ( mal som možnosť osobne ) , no ako je to v dnešnej dobe , to teda neviem...

    V krátkosti :
    Po prepustení zo špitáľa ísť za obvoďákom ...
    Ten vypíše príslušné papiere ...
    Ako príloha sú , musia byť všetky lekárske správy ohľadom stavu..
    Celá dokumentácia sa podá do príslušnej poisťovne .
    Schvaľovací proces trvá cca 2 - 3 týždne ...
    Následne sa už len čaká na výzvu od kúpeľov ...

    ....inak , každá poisťovňa má svoje stránky , kde sú tie podmienky , napríklad :

    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=424

    paula2 je offline (nepripojený) paula2

    paula2
    Ešte by som sa opýtala - môže tam ísť aj ,ked má ventilátor, že nedokáže sám dýchať? Vďaka....

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    To by mal vedieť jeho lekár, alebo lekári v Kováčovej, veď za pýtanie nič nedáš, ja by som im skúsila napísať email na prijímaciu kanceláriu a podajú presnejšie info. Držím palec...

    Vybavovanie - Kúpele Kováčová.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.