Zavrieť

Porady

Daň z výhry

Prosím Vás o radu, neplnoletá dcéra vyhrala osobný počítač. Od firmy sme ho prevzali my ako rodičia, zákonný zástupcovia. V protokole o prevzatí výhry sa vôbec suma za počítač neuvádza. Musíme zaplatiť daň z výhry, alebo ako to chodí ? Poraďte, vôbec sa v tom nevyznám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Myslím si , že sa v tomto prípade na Vás nevsťahuje daň z výhry, lebo všetko by malo byť vysporiadané darcom

    36marika je offline (nepripojený) 36marika

    36marika
    To by bolo fain, ale ako sa dozviem, či naozaj usporiadateľ vysporiadava daň ? Najlepšie by bolo, keby som nemusela platiť nič.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    36marika
    To by bolo fain, ale ako sa dozviem, či naozaj usporiadateľ vysporiadava daň ? Najlepšie by bolo, keby som nemusela platiť nič.
    Pokiaľ je výhercom dcéra, aj tak nebudeš platiť nič.

    Skús si preveriť u usporiadateľa súťaže, ako je to s daňou. Ak to nevysporiadal on, tak by vám mal dať doklad o hodnote výhry. Na konci roka potom spravíš daňové priznanie na dcéru, ako príjmy uvedieš hodnotu výhry a uplatníš jej ročnú odpočítateľnú položku (tých 87 tisíc aj niečo). Navyše, ak mala príjmy z úrokov (napr. na stavebnom sporení alebo na vkl. knižkch), tak daň, ktorú ste z toho zaplatili zrážkovou formou, budeš môcť získať späť.

    36marika je offline (nepripojený) 36marika

    36marika
    No, trocha som sa ukľudnila, takže si zavolám usporiadateľa a zistím to. Ďakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.