Zavrieť

Porady

Co s predsedom????

zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.
Usporiadat
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

zeli Pozri príspevok
Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.
1, Ak sa nájde 2/3 nespokojných = vymeniť správcu (okukať iného a potom tomuto vypovedať zmluvu)
2, Ak vás je menej ako 1/4 = obrniť / nechodiť na schôdze odsťahovať .

PS
Súd je posledné riešenie. (stojí čas a energiu)
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

Najde sa nas mozno 1/4. Odstahovat sa to hadam nie. To uz je asi hranicne riesenie. Na schodze chceme chodit. Vsak chceme dosiahnut, aby sa aj ostatnym otvorili oci a zbadali sa, co sa u nas robi. Lenze toto je asi boj s veternymi mlynmy. Vsak?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

milláčikk Pozri príspevok
1, Ak sa nájde 2/3 nespokojných = vymeniť správcu oprava(okukať iného a potom tomuto vypovedať zmluvu)
2, Ak vás je menej ako 1/4 = obrniť / nechodiť na schôdze odsťahovať .

PS
Súd je posledné riešenie. (stojí čas a energiu)
3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

predseda nie je správca Milanko aj Zeli...už to konečne pochopte. Jedine, že by mal správcovskú firmu a s každým z Vás podpísanú osobitne zmluvu!!
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

zeli Pozri príspevok
Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.
slavica Pozri príspevok
3)

predseda nie je správca Milanko aj Zeli...už to konečne pochopte. Jedine, že by mal správcovskú firmu a s každým z Vás podpísanú osobitne zmluvu!!
Slávka.

Žeby sme si aj prečítali ?? - skôr ako odpovieme ?
0 0
zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

milláčikk Pozri príspevok
Slávka.

Žeby sme si aj prečítali ?? - skôr ako odpovieme ?
Milan zas si nepochopil...neopravuj ma. Zeli predpokladá, ako mnohí iní, že predseda v ich dome je aj správca.Prečítaj si názov témy. Takže ak nemá ten pán, ktorý je u nich predseda firmu na spravovanie domov , tak sa SVB spravuje SAMO! Organy su: zhromaždenie, rada, predseda...chniapeš?

no vidíš , ani som to nepricapila a Zeli to napísal...
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

slavica Pozri príspevok
Milan zas si nepochopil...neopravuje ma. Zeli predpokladá, ako mnohí iní, že predseda v ich dome je aj správca.Prečítaj si názov témy. Takže ak nemá ten pán, ktorý je u nich predseda firmu na spravovanie domov , tak sa SVB spravuje SAMO! Organy su: zhromaždenie, rada, predseda...chniapeš?

no vidíš , ani som to neprícapila a Zeli to napísal...
Ja hej - ja to sťem robiť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zeli Pozri príspevok
Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?
Zeli, zvolte si nadpolovičnou väčšinou hlasov nového predsedu a najdite správcovskú firmu, čo by Vás spravovala. Alebo zrušte SVB a popíšte zmluvu s touto firmou jednotlivo každý vlastník. Alebo to zober ty...iné Ti neviem poradiť
Súdom nič nespravíš, len sa o nervy pripravíš...a SVBčku finančne ublížiš...
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

zeli Pozri príspevok
Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?
zeli Pozri príspevok
Dobry den.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.
Obecne - odvolať.
Súd.
Ak ani správca - súd.
0 0
zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

Zial nemame sancu odvolat nasho predsedu. Je nas malo na to, aby sme ho odvolali. A on to velmi dobre vie. Nemozme zahlasovat za prechod pod bytovy podnik, alebo ze by sme spravu zverili profesionalnemu spravcovi. Bohuzial na toto vsetko mame nedostatok hlasov. Sme v slepej ulicke.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

slavica Pozri príspevok
Zeli, zvolte si nadpolovičnou väčšinou hlasov nového predsedu a najdite správcovskú firmu, čo by Vás spravovala. Alebo zrušte SVB a popíšte zmluvu s touto firmou jednotlivo každý vlastník. Alebo to zober ty...iné T neviem poradiť
Súdom nič nespravíš, len sa o nervy pripravíš...a SVBčku finančne ublížiš...
Ak tomu rozumie (ale podľa otázok - asi príliš MÁLO ) / má čas nazvyš / nervy/ argumenty = tak áno.

PS
Len to nesmie brať idylicky = že (jedným) podaním na súd je to vybavené .

Ale minimálne najprv 2/3 väčšinou MUSIA vypovedať zmluvu s terajším správcom.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

milláčikk Pozri príspevok
Ak tomu rozumie (ale podľa otázok - asi príliš MÁLO ) / má čas nazvyš / nervy/ argumenty = tak áno.

PS
Len to nesmie brať idylicky = že (jedným) podaním na súd je to vybavené .

Ale minimálne najprv 2/3 väčšinou MUSIA vypovedať zmluvu s terajším správcom.
Ježiši, čo máš furt s tým správcom...Správca je SVB!!!!! Milan ak ty to chceš robiť, tak píííííííp..
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

zeli Pozri príspevok
Dobre. Je to takto. Pred par rokmi (cca 10 rokov dozadu) sme sa ako bytovka odputali od Bytoveho podniku a zalozili sme si Spolocenstvo vlastnikov bytov. Na prvej schodzi sme si zvolili predsedu (jeden z obyvatelov bytovky - nema firmu na spravovanie bytoviek) a dvoch podpredsedov. Bodka. Toto uz mame snad teraz ujasnene. Chcem vas poprosit, lebo uz dost odbacame od problemu napisanom na zaciatku, co mame robit? Prosim nebavme sa tu uz o tom ci spravca, predseda..... Skor mi prosim (ak to viete) poradte, co mame robit? Co by ste robili vy? Lebo ak nieje ziadne riesenie, tak uz asi iba zastrelit :-)))
Stručne :
Máte SVB.
Časť je nespokojná s predsedom.
Máte zmluvu so správcom.

Predseda
- ako už bolo - odvolať nadpolovičnou väčšinou (presvedčiť k tomu dostatok vlastníkov ).
- kým nebude nový - povedie SVB rada (člen)

PS
(to aby si videl, že s tým súdom by to nebola až taká malina)

182/1993
§ 7a
(3) Zmluva o spoločenstve musí obsahovať

a) názov a sídlo spoločenstva,
b) orgány spoločenstva a ich právomoc,
c) spôsob správy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku,
d) úpravu práv a povinností vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,
e) úpravu majetkových pomerov spoločenstva,
f) spôsob a oprávnenie hospodárenia s prostriedkami fondu prevádzky, údržby a opráv.
§ 7c
(1) Orgánmi spoločenstva sú

a) predseda,
b) rada,
c) zhromaždenie,
d) iný orgán, ak tak ustanoví zmluva o spoločenstve.

(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

(6) Rada má najmenej troch členov. Členom rady môže byť len vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome. Členom rady nemôže byť predseda. Funkčné obdobie rady je tri roky. Na platné rozhodnutie rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny jej členov. Členovia rady sú oprávnení nahliadať do všetkých dokladov a záznamov týkajúcich sa činnosti spoločenstva a kontrolujú, či spoločenstvo vykonáva činnosť v súlade s týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami spoločenstva.

§ 7d
(1) Spoločenstvo sa zrušuje

a) dňom uvedeným v rozhodnutí zhromaždenia o zrušení spoločenstva, inak dňom, keď bolo toto rozhodnutie prijaté,
b) rozhodnutím zhromaždenia o zlúčení, splynutí alebo rozdelení spoločenstva,
c) vyhlásením konkurzu alebo zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku.

(2) Spoločenstvo nemožno zrušiť podľa odseku 1 písm. a), ak nie je ku dňu zrušenia uzavretá zmluva o výkone správy.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

slavica Pozri príspevok
3)

predseda nie je správca Milanko aj Zeli...už to konečne pochopte. Jedine, že by mal správcovskú firmu a s každým z Vás podpísanú osobitne zmluvu!!
182/1993 § 7c :
(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. ... Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie

de iure NIE je správca (nemá živnosť ani firmu)
de facto JE správca (činnosťou podľa zákona)


slavica Pozri príspevok
Milan zas si nepochopil...neopravuj ma. Zeli predpokladá, ako mnohí iní, že predseda v ich dome je aj správca.Prečítaj si názov témy. Takže ak nemá ten pán, ktorý je u nich predseda firmu na spravovanie domov , tak sa SVB spravuje SAMO! Organy su: zhromaždenie, rada, predseda...chniapeš?

no vidíš , ani som to nepricapila a Zeli to napísal...
zeli Pozri príspevok
Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.
Veď to motá ako Ariadna

slavica Pozri príspevok
Ježiši, čo máš furt s tým správcom...Správca je SVB!!!!! Milan ak ty to chceš robiť, tak píííííííp..
Nebuď oplašená
0 0
zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

A tak stale dokola.... myslel som si, ze sa da poradit normalne. Lenze asi nie....
Ujasnim to este raz.
Sme SVB, ktora ma predsedu. Predseda NIEJE spravca (na zaciatku som to poplietol, za co sa ospravedlnujem)! Je to obyvatel bytovky, ktory je na cele nasho SVB. Nemame ani ziadnu zmluvu zo ziadnym spravcom. Predsedu neodvolame, nakolko nas je cca 1/3 z 27 bytov. Cize pisat stale to iste, ze ho mame odvolat nema zmysel!!! Jednoducho ho neodvolame, lebo vacsina si ho podrzi. Nemozme navrhnut ani prejist pod profesionalneho spravcu, lebo nam za to vacsina obyvatelov nezahlasuje. Preto som sa pytal, ake mame moznosti riesit nas problem. Chceme sa nasho predsedu zbavit, lenze normalnym hlasovanim ho nezhodime z funkcie.
Chcel som len vediet, co mozme robit. Mozno stacilo napisat: mate na vyber z moznosti: sud, nejaka kontrola, zastrelit ho ,...... Len mi prosim zase nenapiste odvolat ho, lebo to sa nestane!!! Verim, ze uz sa teraz vsetci chapeme, co som od tejto porady chcel. Verim, ze mi konecne niekto napise normalnu odpoved. Skuste mi napisat, ako by ste postupovali vy, keby sa toto dialo vo vasej bytovke a mali by ste take podmienky a moznosti ako my. Co by ste vy spravili na nasom mieste. Lebo si myslim, ze tie vyjadrenia nasho predsedu, ktore som pisal hned na zaciatku sa nepacia ani vam.
PS millacikk: keby sme vedeli, co mame robit, tak tu asi nevypisujem a neprosim o radu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zeli Pozri príspevok
Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?
zeli Pozri príspevok
Zial nemame sancu odvolat nasho predsedu. Je nas malo na to, aby sme ho odvolali. A on to velmi dobre vie. Nemozme zahlasovat za prechod pod bytovy podnik, alebo ze by sme spravu zverili profesionalnemu spravcovi. Bohuzial na toto vsetko mame nedostatok hlasov. Sme v slepej ulicke.
Na tvojom mieste by som sa predsa len pokúsila s ostatnými vlastníkmi o odvolanie predsedu. Píšeš, že vás je nespokojných 1/3. No so 100 % istotou to určite nevieš. Možno sú aj iní nespokojní, len nepovedia svoj názor, aby mali kľud, nikto do nich nerýpal atď., a možno by sa priklonili na vašu stranu "nespokojných", keď by videli, že "vecami" pohol niekto iný. Urobila by som si takú "predvolebnú" kampaň - zoznam prehreškov súčasného predsedu na zmenu názoru spokojných. Aj keby ste neuspeli, tak aspoň budeš vedieť, že si spravil všetko, čo si mohol (a keď sa u vás fakt niečo stane, tak to môžeš ostatným, čo sú s predsedom spokojní, otrieskavať o hlavu až do smrti ).
Zeli, písala som moju odpoveď dlhšie, medzitým si napísal ten príspevok predo mnou, že "neodvoláte", lenže ja som ho už nevidela, tak preto je moja odpoveď aká je a ešte k nej doplním

Alebo čakajte, až sa fakt niečo riadne pototo, napr. až praskne tá kanalizačná rúra, niekomu to možno vytopí byt, zničí veci, alebo všetci na tej stupačke budú mať zakázané púšťať vodu, a možno potom sa ostatní zbadajú, že predseda mal konať a nekonal (keď bol u nás problém s kanalizáciou a nemohli sme púšťať vodu - zhodou okolností sa to stalo 2 roky po sebe na Sikvestra, by si neveril, ako boli zrazu všetci ochotní riešiť problém ).
(Ešte k tej prasknutej kanalizačnej rúre: v zmysle § 7c ods. 9 písm. e o použití prostriedkov fondu rozhoduje zhromaždenie, takže ak by opravu odsúhlasilo aspoň 14 vlastníkov, aspoň toto by musel predseda urobiť).
Naposledy upravil Llívia : 18.06.10 at 10:52
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zeli Pozri príspevok
...PS millacikk: keby sme vedeli, co mame robit, tak tu asi nevypisujem a neprosim o radu.
Na príspevky typu "millacikk" si budeš musieť zvyknúť. Tiež som sa najskôr na ne hnevala, rozčuľovala, aj som napísala dotyčným osobám nejaké blbosti, ale každý má právo na svoj názor, aj keď niekedy to nie je názor, ale len rýpanie, vyrývanie. Ale stále sú tu ľudia ochotní pomôcť, poradiť, nasmerovať tvoje/moje kroky správnym smerom
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

zeli Pozri príspevok
Sme SVB, ktora ma predsedu.
Predsedu neodvolame, nakolko nas je cca 1/3 z 27 bytov.
Cize pisat stale to iste, ze ho mame odvolat nema zmysel!!!
Jednoducho ho neodvolame, lebo vacsina si ho podrzi.
Preto som sa pytal, ake mame moznosti riesit nas problem.
Chcel som len vediet, co mozme robit. Mozno stacilo napisat: mate na vyber z moznosti: 2, sud, nejaka kontrola, 1, zastrelit ho ,......
Verim, ze mi konecne niekto napise normalnu odpoved.


PS millacikk: keby sme vedeli, co mame robit, tak tu asi nevypisujem a neprosim o radu.
Nerozumiem, čo vlastne čakáš ? Zázrak ? Že to niekto vyrieši za vás ????????

Čítať vieš ???

PS
Poradie by bolo takéto.

milláčikk Pozri príspevok
1, Ak sa nájde 2/3 nespokojných = vymeniť správcu (okukať iného a potom tomuto vypovedať zmluvu)
2, Ak vás je menej ako 1/4 = obrniť / nechodiť na schôdze odsťahovať .

PS
Súd je posledné riešenie. (stojí čas a energiu)
PS
My máme iné :
- balkón od cesty cca 12 metrov (a oproti cca 15 metrov stánok PNS)
- v zime OK - zavreté plastové okná
- autá chodia v intervale asi 8 sekúnd.

Čo by si poradil mojej žene na otázku :
Čo môžeme robiť v lete ???????????????????????? proti hluku
(ešte menej ako ty - lebo na toto ani schôdza neexistuje )
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Llívia Pozri príspevok


Na príspevky typu "millacikk" si budeš musieť zvyknúť. Tiež som sa najskôr na ne hnevala, rozčuľovala, aj som napísala dotyčným osobám nejaké blbosti, ale každý má právo na svoj názor, aj keď niekedy to nie je názor, ale len rýpanie, vyrývanie. Ale stále sú tu ľudia ochotní pomôcť, poradiť, nasmerovať tvoje/moje kroky správnym smerom
1, kľudne môžeš normálnym písmom
2, neber život tak vážne

3, keď mne takéto otázky pripomínajú "smiešne otázky mojej ženy"
4, ešte keby si sa k nim aj prakticky pridala

PS
Aj mne ?
0 0
zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

Este k tejto teme. Ako vlastnik bytu mam pravo k nahliadnutiu dokumentov nasho spolocenstva, t.j. zapisnice zo schodzi, zapisnice o hlasovaniach, ponuky ktore boli poskytnute pri vyberovych konaniach, evidenciu o SVB....??? Ak ano mozem si to aj pozicat a nastudovat doma, alebo mi to mozu dat len k nahliadnutiu???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať