Zavrieť

Porady

zrážková daň pri príjmoch do 5000 Sk

Myslíte si, že zrážkova daň pri príjmoch do 5000 Sk (nepodpísané vyhlásenie) účtovníkom uľahčí prácu, ja nie.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

swing
Myslíte si, že zrážkova daň pri príjmoch do 5000 Sk (nepodpísané vyhlásenie) účtovníkom uľahčí prácu, ja nie.
Tiež to považujem za prácu naviac.
0 0
DUMA DUMA

DUMA je offline (nepripojený) DUMA

Dnes som potrebovala odviesť daň z DoVP/nepodpísané vyhlásenie/...
Mala som problém s tým, že ak Dohodár zarobil 10000,- za 01/2006 tak tých 5000,- som mu mala odviesť na zvláštný účet /ako zrážkovú daň/????Proste mala som a mám dilemu či to mám prerozdeliť na 5000,- a 5000,- Sk...Ďakujem za odpoveď..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

DUMA
Dnes som potrebovala odviesť daň z DoVP/nepodpísané vyhlásenie/...
Mala som problém s tým, že ak Dohodár zarobil 10000,- za 01/2006 tak tých 5000,- som mu mala odviesť na zvláštný účet /ako zrážkovú daň/????Proste mala som a mám dilemu či to mám prerozdeliť na 5000,- a 5000,- Sk...Ďakujem za odpoveď..
Ja to vnímam tak, že len v prípade ak má príjem v mesiaco do 5000 sk - inak preddavková daň, no ale nie som si tým istá.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Mzdu nerozdelíš, zrážkovú daň uplatňuješ iba v prípade, keď je HM do 5000,- SK. Ak zarobil dohodár 10 000,- Sk, tak je to už daň preddavková.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

DUMA
Dnes som potrebovala odviesť daň z DoVP/nepodpísané vyhlásenie/...
Mala som problém s tým, že ak Dohodár zarobil 10000,- za 01/2006 tak tých 5000,- som mu mala odviesť na zvláštný účet /ako zrážkovú daň/????Proste mala som a mám dilemu či to mám prerozdeliť na 5000,- a 5000,- Sk...Ďakujem za odpoveď..
Daň sa odvádza na rovnaký účet, len pri preddavkovej je KS 1144 a pri zrážkovej 1744.
0 0
jvp111 jvp111

jvp111 je offline (nepripojený) jvp111

Informácia z daňového úradu bola taká, že aj č. ú. sa mení pri zrážkovej dani, nielen KS. - január - DÚ BA 1.
Pred chvíľkou po prečítaní príspevkov od poraďákov som znovu overovala na DÚ a informácia je taká, že naozaj č. ú. zostáva a mení sa len KS.
---------------------------------
Naposledy upravil jvp111 : 17.02.06 at 09:27
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

liba2
Tiež to považujem za prácu naviac.
Áno je to práca naviac a zbytočné zmetky. Keď s dohodárom je dohodnutá odmena napr 25000.- a dostane zálohu vo februári 5000.- s doplatkom zostatku v apríli, tak u jednej DVP budem mať aj zrážkovú daň za tých 5000.- a aj preddavky? Porozumel som správne? Ďakujem.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

STRELEC
Áno je to práca naviac a zbytočné zmetky. Keď s dohodárom je dohodnutá odmena napr 25000.- a dostane zálohu vo februári 5000.- s doplatkom zostatku v apríli, tak u jednej DVP budem mať aj zrážkovú daň za tých 5000.- a aj preddavky? Porozumel som správne? Ďakujem.
Ak je vo februári vyplatená záloha na odmenu a teda sa nezdaňuje, zdaňuje sa celá suma v apríli a odvedie sa preddavková daň. Iné by bolo, keby vo februári bola vyplatená časť odmeny a vtedy aj zdanená. Tak by to bolo ozaj tak, že časť by bola zdanená zrážkovou daňou a časť preddavkovou.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

jvp111
Informácia z daňového úradu bola taká, že aj č. ú. sa mení pri zrážkovej dani, nielen KS.
A z ktorého DÚ?
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

KS pri zrážkovej dani je 8144
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

alena
KS pri zrážkovej dani je 8144
Ste si istá, že pri zrážkovej dani zo závislej činnosti?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

bea
Ak je vo februári vyplatená záloha na odmenu a teda sa nezdaňuje, zdaňuje sa celá suma v apríli a odvedie sa preddavková daň. Iné by bolo, keby vo februári bola vyplatená časť odmeny a vtedy aj zdanená. Tak by to bolo ozaj tak, že časť by bola zdanená zrážkovou daňou a časť preddavkovou.
Čiže je výhodnejšie čiastkové úhrady nazvať preddavkom na odmenu za DVP, ako čiastkovou platbou za splnenie časti celkovej dohodnutej úlohy? Tým sa aj pre dohodára ponechajú otvorené dvere pre konečné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmu?
Doplnenie: V nadväznosti na príspevok od Denda (aj touto cestou ďakujem): pri preddavkoch nepôjde teda o čiastkové plnenie z dohody, ale o vyslovené preddavky na dohodnutú odmenu.
Naposledy upravil STRELEC : 17.02.06 at 08:29
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

STRELEC
Čiže je výhodnejšie čiastkové úhrady nazvať preddavkom na odmenu za DVP, ako čiastkovou platbou za splnenie časti celkovej dohodnutej úlohy? Tým sa aj pre dohodára ponechajú otvorené dvere pre konečné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmu?
S týmto by som bolo opatrná, viď usmernenie DRSR v prílohe.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

U nás na Daňovom úrade je vypísané, že účet zostáva rovnaký, len KS je iný a to 1744. A ešte je tam dopísané, že im treba zaslať oznámenie, že ide o zrážkovú daň. Neviete ohľadom toho oznámenia niečo viac?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Denda
Ste si istá, že pri zrážkovej dani zo závislej činnosti?
Ja som si už nie istá ničím, ale tiež mi povedali na DU, že k.s. 8144 a účet ten istý ako pri preddavkoch. Keď som sa spýtala či určite, povedala, že ani oni to ešte naisto nevedia. Tak tam máš a včúľ čo?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, viem. Tlačivo zatiaľ nie je. Na čistom hárku papiera vypísať
1. daňovníkov, ktorým bola daň zrazená
2. rodné číslo
3. obdobie, za ktoré bola daň zrazená
4. výšku dane
Je to z toho dôvodu, že z prehľadov(budú nové) vedia zistiť len výšku dane, ale nevedia za koho bola odvedená. Nevedia spárovať platby.
Predpokladám, že je to len dočasné riešenie a tento problém sa bude riešiť.
Niekto niečo vymyslí, nedotiahne do konca a verte, my s tým síce máme problém, ale na DU ešte väčší.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Marína
Áno, viem. Tlačivo zatiaľ nie je. Na čistom hárku papiera vypísať
1. daňovníkov, ktorým bola daň zrazená
2. rodné číslo
3. obdobie, za ktoré bola daň zrazená
4. výšku dane
Je to z toho dôvodu, že z prehľadov(budú nové) vedia zistiť len výšku dane, ale nevedia za koho bola odvedená. Nevedia spárovať platby.
Predpokladám, že je to len dočasné riešenie a tento problém sa bude riešiť.
Niekto niečo vymyslí, nedotiahne do konca a verte, my s tým síce máme problém, ale na DU ešte väčší.
A do kedy im to treba zaslať?
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Oznámenie treba poslať súčasne so zaplatením zrážkovej dane.
0 0
jvp111 jvp111

jvp111 je offline (nepripojený) jvp111

Bratislava 1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chvíľku vydržte. Vyrábam tlačivko. Potom prilepím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať