Zavrieť

Porady

zrážková daň pri príjmoch do 5000 Sk

Myslíte si, že zrážkova daň pri príjmoch do 5000 Sk (nepodpísané vyhlásenie) účtovníkom uľahčí prácu, ja nie.
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

boitana
uz som si volala znamej co to robi tak pre danovy urad Dolný Kubin c uctu 7000039740 KS 1148 preddavky
7000039740 KS 1748zrazkova dan
zo stránky www.drsr.sk

Upozornenie

Od 1.1.2006 sa v zmysle § 43 ods. 3 písm. j) Zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov príjem, ktorého výška od zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5000,- Sk a u ktorého si daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33, vyberá zrážkou.

Z tohto dôvodu upozorňujeme platiteľov dane, aby zrážkovú daň uhradili na účet príslušného správcu dane s názvom Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, konštantný symbol 1744 a súčasne oznámili úhradu zrážkovej dane správcovi dane na tlačive oznámenia.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Podľa Opatrenia č.9 NBS štvrté miesto čísla je premennou časťou čísla(X) vyjadrujúcou spôsob platenia alebo zúčtovania. Premenná časť KS sa zaraďuje do 10 skupín od 0 do 9. z čoho 4 sú prednostné platby a 8 sú ostatné bezhotovostné platby. Z toho vyplýva, že naše platby idú prednostne, Dolný Kubín môže predbehnúť aj ..vyberte si.
KS 1148 a 1748 sú platby Ministerstva financií tak isto ako aj 1744. 1144 je bežná záloha dane.
Tu si viete zistiť názvy aj kódy symbolov.
http://www.vub.sk/show.asp?category=625
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zamestnancovi - dôchodcovi, vyšla mzda za október do 5000,- Sk, nakoľko bol DPN. Dobre som mu zrazila zrážkovú daň?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Ak nemá podpísané vyhlásenie tak áno.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Pardon,nevšimla som si že je to dochodca on ani nemoze mat podpísané vyhlásenie.Tak aj tak si dobre spravila.Este raz sorry.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať