Zavrieť

Porady

Zle zaplatená daň

Ahojte. Chcem sa informovať, čo mám robiť, ak predchádzajúca mzdárka v období 01-04/2006 vypočítala a zaplatila daň z miezd pod jednou sumou a jedným KS. Malo to byť rozdelené na zrážkovú a preddavkovú. Môžem to nechať tak, alebo to mám opraviť, poslať na DU prehľad o zrážkovej dani a list o preúčtovanie tejto dane. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja som posielala žiadosť o preúčtovanie dane na KS 1744, uviedla som presnú sumu zrážkovej dane. Ak nepodala ani oznámenia o zrážkovej dani, treba ich dorobiť a odovzdať.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    buba
    ano, ale za každé neskoré oznámenie 2000,- sk pokuta
    ja som to zistila po roku,tiez po "byvalej mzdarke" a posielala som ziadost o preuctovanie, nedostali sme ziadnu pokutu, peniaze sa na DU poslali, islo len o preucotovanie, myslim, ze zalezi na ludoch ako sa k tomu postavia - alebo na tom ako sa kto vyspi

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    korduľa
    ja som to zistila po roku,tiez po "byvalej mzdarke" a posielala som ziadost o preuctovanie, nedostali sme ziadnu pokutu, peniaze sa na DU poslali, islo len o preucotovanie, myslim, ze zalezi na ludoch ako sa k tomu postavia - alebo na tom ako sa kto vyspi
    Pokuta je za nepodanie oznámenia a nie za zaslanie na iné číslo účtu, prípadne zlý KS. Buba to myslel/a takto. A myslím, že je jedno ako sa pani na DÚ vyspí, chvalabohu vyrubovanie pokút nezávisí od toho.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    Zdeni
    Pokuta je za nepodanie oznámenia a nie za zaslanie na iné číslo účtu, prípadne zlý KS. Buba to myslel/a takto. A myslím, že je jedno ako sa pani na DÚ vyspí, chvalabohu vyrubovanie pokút nezávisí od toho.
    to jo, ale tiez nam tu pokutu mohli dat a nedali a to, ze mali byt zaslane som zistila po 10 mesiacoch

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    korduľa
    to jo, ale tiez nam tu pokutu mohli dat a nedali a to, ze mali byt zaslane som zistila po 10 mesiacoch
    Čo nebolo, môže byť.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Nám prišla pokuta až po roku, odovzdala som nejaké veci po starej mzdárke a postih si nenechali ujsť.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    To znamená, že má teraz vypísať tlačivo o zrážkovej dani a list za 01-04/06 a čakať, že možno príde pokuta?

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Chcem sa ešte informovať, zrážkova dan sa platí len od 01/2006? alebo to bolo už aj skôr?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    SMartina
    To znamená, že má teraz vypísať tlačivo o zrážkovej dani a list za 01-04/06 a čakať, že možno príde pokuta?
    Áno, za každý mesiac, v ktorom bola zrážková dáň treba poslať na DÚ "Oznámenie o zrážkovej dani", a zároveň požiadať v konkrétnych mesiacoch o preúčtovanie dane z preddavkovej na zrážkovú.
    Je veľký predpoklad, že pokuta príde za každé neskoro podané oznámenie.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    SMartina
    Chcem sa ešte informovať, zrážkova dan sa platí len od 01/2006? alebo to bolo už aj skôr?
    Len od 01/2006.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    So zrážkovou daňou sa tiež trápila moja známa, zistila to až v septembri, že to bolo treba. Ale zistili sme nové skutočnosti - s auditorokou sme o tom diskutovali,a a napokon sme vlastne ani nenašli povinnosť počítať zrážkovú daň - v § 43 o zrážkovej dani je napísané, ak ju takto zrazíme - sme povinní ju odviesť do 15 dní od zrazenia a poslať oznámenie - teda ak ju takto zrazíme. Ale na druhej strane, ak vypočítame preddavok - uvedieme ho v prehľade a daňovník si musí urobiť DP a túto daň vysporiadať. Teda v § o preddavkoch sa nehovorí o nemožnosti urobiť preddavky, aj keď sú splnené podmienky (teda nepočítame nezdan.časť a neuplat.daň.bonus). No a napokon známa išla za jednou pani na DU a tá jej povedala, že to môže nechať tak do konca roka, teda robiť to preddavkovo. Je viac takých firiem, ktoré to nezaregistrovali, resp. nepochopili to, no uvidíme, ako sa napokon k tomu postavia.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Erika ,u nás za neplnenie tejto povinnosti je 2000.-Sk/mesiac bez milosti. a viem, že aj v DK. Žeby inde na Slovensku boli zhovievavejší? Moc sa mi tomu nechce veriť,alebo sa lepšie ráta 2x12 ???

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Melnick
    Erika ,u nás za neplnenie tejto povinnosti je 2000.-Sk/mesiac bez milosti. a viem, že aj v DK. Žeby inde na Slovensku boli zhovievavejší? Moc sa mi tomu nechce veriť,alebo sa lepšie ráta 2x12 ???
    Naozaj Majka neviem, čo si o tom myslieť. Ja zrážkovú daň robím od začiatku, nenechala by som nič na náhodu. A možno práve preto, že ja som poctivá, a radšej všetko opravím ako to zakryť, by mi to našli. Takému, čo to tam zakumufluje to prejde, alebo mu to neprídu ani skontrolovať. To je asi šťastie. No a čo sa týka môjho príspevku, nechcem v žiadnom prípade, aby sa teraz toho niekto chytil, a prestal to robiť. Je to viac menej útecha resp. možnosť pre tých, ktorí to nepostrehli po celý rok - a prišli teda na to až teraz a majú hlavu v smútku . Je toho predsa tak veľa, čo musíme zachytiť............. a nie je to jednoduché.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.