Zavrieť

Porady

dar pre školu

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Sme škola s právnou subjektivitou a od jednej nadácie sme dostali dar v hodnote 40.000,-- Sk na zlepšenie počitačového vybavenia. Tieto peniaze nám poslali na náš príjmový účet. Ako mám tento dar zaúčtovať? a ako môžem tie peniaze čerpať? Previesť ich na účet výdavkový a odtiaľ uhradiť faktúry za počítače?
A ďalšia moja otázka na účet zriaďovateľa prevádzam iba príjmy, alebo celý zostatok príjmového účtu? Pýtam sa preto, pretože na výpise z účtu máme zostatok celkový, kde je zahrnutý aj 500,--korunový základný vklad a zriaďovateľ chce odo mňa aby som previedla všetko aj keď tých 500,-- Sk nie je na disponovanie a nie sú žiadnym príjmom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Takže dar zaúčtuješ 223 + RK sponzorské (nepamätám presne číslo) s kódom zdroja 72. Pri uhrádzaní faktúr z výdavkového účtu si takisto odčleň v čerpaní s kódom 72. Ak takéto dary dostávate častejšie, bude lepšie si na nich zriadiť osobitný účet, aby si tie peniaze mohla bez problémov prenášať z roka na rok. Postup pri ich použití je síce potom zložitejší, ale nemusíš sa všemožne snažiť minúť ich do konca rokaLepšie sa ti to skontroluje. S tým druhým problémom ti žiaľ neporadím, ja takýto prípad nemám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.