Zavrieť

Porady

Kedy sa plati za znalecky posudok ?

Dobry den prajem,

Planujem kupovat byt a vsade citam, ze pokial by mi nevyhovovala cena nehnutelnosti vypocitana externym znalcom, mozem skusit ineho znalca.

Otazka znie kedy sa prosim Vas plati znalcovi za znalecky posudok bytu? Nakolko si neviem predstavit zaplatit si 3 znalcov a kazdemu dat napr. po 140 eur.

Pytam sa na Vase skusenosti, ci je mozne pockat aka suma znalcovi vyjde a ak bude nizka, podakovat mu, poslat ho kade lahsie a zavolat dalsieho alebo sa mu plati uz dopredu bezohladu na vysledok ohodnotenia.


Dakujem pekne za odpovede.
6 komentárov     zbaliť
marjankaj Ty chceš dať znalcovi ohodnotiť cudzie nehnuteľnosti? A ešte k tomu sadarmo?
avalik az teraz som si uvedomila, ze chce kupovat ... a teda, ked znalcovi vyjde nizka suma, tak bude zhanat znalca, ktory mu to ohodnoti na viac - aby mohol viac zaplatit za byt ?
alaya1 Potrebujes znalca na to, aby ohodnoitil nehnutelnost pre pripad cerpania hypouveru? vtedy maju banky svojich znalcov.
buchač Banky možno majú svojich znalcov ....ale iba na posúdenie toho znaleckého posudku pre jedinca , ktorý žiada o hypotéku .
Neviem si predstaviť , že koľko znalcov by potrebovali banky zamestnávať - proste by nestíhali ...
Znalec nepotrebuje podvádzať . zinkasuje svoju odmenu a banka posúdi ....
avalik buchy, banky nezamestnavaju znalcov ale s nimi spolupracuju ... a posudok tohto znalca vzdy zaplati ziadatel o hypoteku, nemoze si vyberat medzi znalcami - banka poskytuje peniaze = banka urcuje pravidla, ak sa to niekomu nepaci moze si poziadat o hypoteku inde
buchač add. 1 - banky a znalcovia - vravel som niečo vo význame " možno " ...
add. 2 - veď to je jasné , že klient platí tie služby ...akurát je rozdiel v sume za posudok u jednotlivých znalcov .
add. 3 - že si nemôže vyberať znlaca POVEDAL KTO ??????

Lebo ja som mal znalca ,ktorého som si vybral sám .
Banka absolútne neriešila jeho samotnú osobnosť , podstatné bolo razítko súdneho znalca v obore ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Na kúpu bytu potrebuješ peniaze nie znalca. Veď predsa kúpnu cenu dohaduješ s predávajúcim. Darmo budeš mávať so znaleckým posudkom, keď predávajúci nebude chcieť za tú sumu predať.
    alaya1 znalecky posudok potrebuje, ked chce erpat hypouver na kupu nehnutelnosti.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    to si si pomylil forum. to musis ist na
    akookradatludi. sk

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak by ti nevyhovovala cena nehnuteľnosti, môžeš skúsiť inú nehnuteľnosť
    Predávajúci nie je viazaný znaleckým posudkom. Ako a akú cenu si určí, je na predávajúcuom.

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    A prečo by ti tú sumu povedal, ak ti na nose vidí, že ho chceš okradnúť ????

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ty si myslis, ze ti ho znalec vyda do ruk bez zaplatenia?

    Tebe by sa ako pacilo,keby si u teba niekto objednal sluzbu,ty by si ju urobil a on by ti nezaplatil?Divne zmyslanie

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zákon o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 3
    Znalečné a tlmočné

    (1) Znalec, tlmočník alebo prekladateľ sa môže dohodnúť so zadávateľom na zmluvnej odmene; ak sa nedohodnú, patrí mu tarifná odmena.

    § 2
    (6) Znalec, tlmočník alebo prekladateľ

    a) môže od zadávateľa požadovať primeraný preddavok na znalečné alebo tlmočné,

    -----------

    nemozes si dat urobit znalecky posudok a nezaplatit zan lebo sa ti nepaci vysledok

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    vieš, čo? a ked ho pošleš kade lahšie, mohol by si mu aj šlohnuť mobil ...
    BXLmiami Súdi podľ seba,on predsa veľmi rád a bez sťažovania sa robí zadarmo:-)).Myslím,že na Slovensku ma už nič neprekvapí....Mimo témy.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ty predsa nemusíš kupovať nehnuteľnosť s tým znaleckým posudkom ...

    Tým chcem povedať jedno ...
    Znalecký posudok je v podstate orientačný ...
    Ak sú znalci ( obaja , t.j. predajcu a aj kupcu ) objektívni , tak sa musia zísť na dosť približnej sume ...tabuľky proste nepustia ....

    Cena nehnuteľnosti môže mať podľa znalca normálnu cifru ....ibaže nie každý kupec je nenormálny ....

    P.S.:
    ....k tomu poďakovaniu sa znalcovi a poslaniu ho kade ľahšie sa radšej nevyjadrujem ...
    Nepoďakoval by si sa mi za názor ....
    Naposledy upravil buchač : 04.08.13 at 18:47

    Kedy sa plati za znalecky posudok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.