Zavrieť

Porady

zamestnanec na PN bez vystavenej PN

Zamestnanec, ktorý má vo firme uzatvorenú DoPČ prav.príjem a zároveň je evidovaný na úrade práce. Dňa 7.1.2015 bol uznaný PN, ale lekár mu vystavil iba potvrdenie o dočasnej PN pre úrad práce (keďže mu nepovedal, že aj pracuje). Mne ako mzdárke sa toto dostalo do rúk až 12. 1. 2015 a hneď som ho poslala, aby žiadal vystavenie PN pre zamestnávateľa. Lekár mu to však odmietol vystaviť, nakoľko spätne vystavovať PN nesmie. Ja ho mám prihláseného v Soc.P. ako dohodára v ZP som mu nahlásila PN. Čo mám teraz robiť, ako ho viesť pre SP a ako vykázať v mesačnom výkaze. Keďže nedoniesol žiadosť o náhradu mzdy pre zamestnávateľa, nemôžem mu ani toto vyplatiť a následne nemám čo poslať do SP po 10 dňoch. Poraďte mi prosím, čo mám s týmto robiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erzi A evidovať mu tú PN? Lebo v evidenčnom liste to potom bude chýbať nie? Neviem teraz či soc.pois. má vedomosť o tejto PN, keď to zamestnávateľ neoznámi a nepošle tlačivo.
    anika nemáte mu na základe čoho evidovať PN, keďže nemáte tlačivo od lekára.
    veronikasad Na akom tlačive je vystavená PN-ka? (UP má svoje tlačivá). Ako zamestnávatel je uvedený UP ?
    erzi Mám len kópiu z UP je to na tlačive pre UP. Nie je to po prvý krát, čo je na PN počas evidencie na UP a zároveň robí u nás na dohodu a vždy som ho musela naháňať kôli tomu, že mi nedoniesol PN iba tlačivo pre UP. Vlani mu to lekár ešte vystavil aj deň dva spätne, ale teraz už nemôže.
      zbaliť

    zamestnanec na PN bez vystavenej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.