Zavrieť

Porady

Materský príspevok a nezamestnanost

Dobry den,
prosim o radu, ci by som mala narok na matersky prispevok ak:
od 01.08.2009 som nastupila na rodicovsku dovolenku, nasledne som zacala cerpat matersku dovolenku a to do 30.06.2011, kedy som ukoncila pracovny pomer so zamestnavatelom dohodou. Od 01.07.2011 som evidovana na urade prace ako uchadzac o zamestnanie a pomeram podporu v nezamestnanosti. Tu budem poberat do 31.12.2011. V pripade, ze by som teraz otehotnela, budem mat narok na matersky prispevok? Ak ano, v akej vyske?
Vopred dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Ak by si otehotnela dnes, termín pôrodu by bol približne 3.7.2012 a na vznik nároku na materské by sa skúmalo, či si bola v posledných dvoch rokoch pred pôrodom nemocensky poistená najmenej 270 dní. Túto podmienku nespĺňaš, takže nárok na materské ti nevznikne.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dostatočnú dobu poistenia pre nárok na materské môžeš získať - prihlás sa na dobrovoľné NP.

    lilli00 je offline (nepripojený) lilli00

    lilli00
    Katy a R Pozri príspevok
    Dostatočnú dobu poistenia pre nárok na materské môžeš získať - prihlás sa na dobrovoľné NP.
    Takze rozumiem tomu dobre, ze ak by som sa teraz prihlasila na dobrovolne nemocenske poistenie a platila si ho do porodu aspon tych 270 dni, tak by som narok na matersku mala?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    lilli00 Pozri príspevok
    Takze rozumiem tomu dobre, ze ak by som sa teraz prihlasila na dobrovolne nemocenske poistenie a platila si ho do porodu aspon tych 270 dni, tak by som narok na matersku mala?
    do doby 270tich dní poistenia sa ti počíta aj poistenie z ukončeného PP. Len podmienka sa skúma 2 roky dozadu (ku dňu pôrodu). Samozrejme, musíš byť poistená (resp v OL). Môžeš to riešiť aj dobrovoľným poistením ... aj pracovným pomerom.
    Príklad: Ak bude pôrod 1.10.2012 .. tak v čase od 1.10.2010 do pôrodu musíš mať spolu tých 270 dní poistenia a poistenie bude trvať, resp budeš v OL
    Treba sledovať zmeny v zákone ... aj kôli výške materskej
    ešte doplním, že ak nič nespravíš, tak platí čo je v prísp č. 2 (Adiks)
    Naposledy upravil Katy a R : 04.10.11 at 12:52

    lilli00 je offline (nepripojený) lilli00

    lilli00
    Katy a R Pozri príspevok
    do doby 270tich dní poistenia sa ti počíta aj poistenie z ukončeného PP. Len podmienka sa skúma 2 roky dozadu (ku dňu pôrodu). Samozrejme, musíš byť poistená (resp v OL). Môžeš to riešiť aj dobrovoľným poistením ... aj pracovným pomerom.
    Príklad: Ak bude pôrod 1.10.2012 .. tak v čase od 1.10.2010 do pôrodu musíš mať spolu tých 270 dní poistenia a poistenie bude trvať, resp budeš v OL
    Treba sledovať zmeny v zákone ... aj kôli výške materskej
    ešte doplním, že ak nič nespravíš, tak platí čo je v prísp č. 2 (Adiks)
    dakujem za radu, nieco s tym urcite spravim. Snad sa zadari ta praca, ked nie, tak sa urcite aspon dobrovolne poistim. Este raz dakujem vsetkym za rady!

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Katy a R Pozri príspevok
    Príklad: Ak bude pôrod 1.10.2012 .. tak v čase od 1.10.2010 do pôrodu musíš mať spolu tých 270 dní poistenia a poistenie bude trvať, resp budeš v OL
    Len na upresnenie, OL je ochranná lehota?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adiks Pozri príspevok
    Len na upresnenie, OL je ochranná lehota?
    ano,a v prípade tehotenstva trvá 8 mesiacov

    Materský príspevok a nezamestnanost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.