Zavrieť

Porady

Opravný výkaz soc. poistovna

Ahojte som tu úplne nová, prosím poraďte mi. Urobila som zrejme chybu vo výkaze na Sociálnu poisťovňu, pretože čo sa týka miezd tam som tiež nováčik.
Moj problém: Zamestnali sme dohodára - DoVP 15.4. - 31.5.
V dohode sme sa dohodli, ze odmena bude vyplatená vo výplatnom termíne t.j. za apríl od 15.-30.4 bude odmena vyplatená 30.5. a za máj podľa toho kedy dokončí prácu.
Ušili sme si búdu sami na seba.
No a ten zamestnanec splnil pracovnú úlohu presne 29.5.2007.
30.5. bola výplata tak si prišiel pre odmenu a my sme mu vyplatili dohodnutú odmenu za apríl, a hneď aj odmenu za máj.
Ako som to mala dať do mesačného výkazu na poisťovňu? Nešlo o veľkú sumu 3000 + 2000, a keďže vyhlásenie mi podpísal, nezdaňovala som mu odmenu. Avšak celú sumu t.j. 5000,-- Sk som uviedla vo výkaze, ktorý som dávala na Sociálnu poisťovňu 30.5. za mesiac apríl. Správne? Asi nie čo? Mám teraz podať opravný výkaz? A ako? Nebudeme platiť nejakú pokutu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Sumu 3000,- Sk si mala dať do výkazu za mesiac apríl a sumu 2000,- Sk do výkazu za mesiac máj.
    Odporúčam urobiť opravné výkazy a podať ich do SP.
    jasné, aj ja som teraz na to prišla, že keď odrobené bolo v máji, vyplatené v máji tak asi ťažko to mohlo byť v apríli. A ak podám opravný výkaz predpokladáš, že nebude z toho nič? Žiadna pokuta?

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj, podávam opravný výkaz do SP prvý raz. Mám tam dať len rozdiel, alebo tak ako pri DP k DPH, že všetko ako má byť.
    Ďakujem

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    Opravovala som výkaz mala som chybu v rodnom čísle vtedy som opravila len chybný riadok pričom som zachovala číslo riadku z pôvodného výkazu. Tebe sa zmenia sumy poistného za zamestnávateľa teda sa ti zmení aj prvá strana výkazu. Nedáva sa len rozdiel medzi sumami dáva sa správny údaj .

    Opravný výkaz soc. poistovna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.