Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Zamestnávame pracovníka na Dohodu o vykonaní práce, ktorý je v evidencii nezamestnaných, ale nepoberá žiadne dávky v nezamestnanosti. Máme my ako firma povinnosť informovať Úrad práce, prípadne Sociálnu poisťovňu (okrem prihlásenia zamestnanca)? Myslím informovať o tom, aký má mesačný príjem a koľko hodín odpracuje.Aký maximálny príjem môže mať z tejto dohody hlavne mesačne? Musíme za neho odvádzať aj iné odvody okrem úraz.poistenia a garančného poistenia? Môže mať príjem za mesiac Sk 5.000 a odpracových 70 hod.? Aké problémy z toho môže mať? Ovplyvní jeho príjem zdravotné poistenie?
Ak niekto má podobné skúsenosti, dajte prosím vedieť.
Usporiadat
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

timkab
Zamestnávame pracovníka na Dohodu o vykonaní práce, ktorý je v evidencii nezamestnaných, ale nepoberá žiadne dávky v nezamestnanosti. Máme my ako firma povinnosť informovať Úrad práce, prípadne Sociálnu poisťovňu (okrem prihlásenia zamestnanca)? Myslím informovať o tom, aký má mesačný príjem a koľko hodín odpracuje.Aký maximálny príjem môže mať z tejto dohody hlavne mesačne? Musíme za neho odvádzať aj iné odvody okrem úraz.poistenia a garančného poistenia? Môže mať príjem za mesiac Sk 5.000 a odpracových 70 hod.? Aké problémy z toho môže mať? Ovplyvní jeho príjem zdravotné poistenie?
Ak niekto má podobné skúsenosti, dajte prosím vedieť.
Ak je v evidencii na Úrade práce môže mesačne zarobiť max. 3200,- Sk a odpracovať 64 hodín.
0 0
48912 48912

48912 je offline (nepripojený) 48912

Myslite tým 3200,- Sk netto? A kde by som nasla toto tvrdenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

48912
Myslite tým 3200,- Sk netto? A kde by som nasla toto tvrdenie?
Brutto to je.
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

3.200,- Sk brutto a je to Zákon 5/2004 § 6 ods.2 pís.d.
0 0
48912 48912

48912 je offline (nepripojený) 48912

Tak to teda musim ist rychlo opravit vyplaty za 08/2006. Ja však nemam od danej osoby žiaden papier že je na úrade prace. Mohla by som sa tvarit aj ako keby som nevedela, že je na úrade práce. Ma mi teda dohodar predložiť nejaký papier z úradu práce???
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

kika571
Ak je v evidencii na Úrade práce môže mesačne zarobiť max. 3200,- Sk a odpracovať 64 hodín.
Tá suma nemôže byť do výšky 1/2 minimálnej mzdy?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

48912
Tak to teda musim ist rychlo opravit vyplaty za 08/2006. Ja však nemam od danej osoby žiaden papier že je na úrade prace. Mohla by som sa tvarit aj ako keby som nevedela, že je na úrade práce. Ma mi teda dohodar predložiť nejaký papier z úradu práce???
Dohodár by ti mal povedať, že či je vedený na úrade práce alebo nie. Koniec koncov ja sa vždy pýtam dohodárov či sú vedený na UP alebo nie. Úrad práce dáva evidovaným uchádzačom tlačivá pre zamestnávateľov, aby zamestnávateľ potvrdil koľko v danom mesiaci uchádzač zarobil.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Martinella
Tá suma nemôže byť do výšky 1/2 minimálnej mzdy?
Už som si to našla. Je to naozaj 3200.- Sk.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Martinella
Tá suma nemôže byť do výšky 1/2 minimálnej mzdy?
nie tá suma je stanovená 3 200,- SK.
0 0
sojana sojana

sojana je offline (nepripojený) sojana

V rýchlosti malá otázočka: zamestnankyňa, ktorá u nás pracuje na dohodu o vykonaní práce a pracuje aj u iných zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce môže mať za rok 300 hodín odpracovaných po súčte hodín od všetkých zamestnávateľov, alebo u nás môže odpracovať do 300 hodín, u ďalšieho do 300 hodín, u ďalšieho 300 hodín. Posudzuje sa to zvlášť, alebo dokopy? Ďakujem!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sojana
V rýchlosti malá otázočka: zamestnankyňa, ktorá u nás pracuje na dohodu o vykonaní práce a pracuje aj u iných zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce môže mať za rok 300 hodín odpracovaných po súčte hodín od všetkých zamestnávateľov, alebo u nás môže odpracovať do 300 hodín, u ďalšieho do 300 hodín, u ďalšieho 300 hodín. Posudzuje sa to zvlášť, alebo dokopy? Ďakujem!
U každého zamestnávateľa sa to posudzuje zvlášť
0 0
timkab timkab

timkab je offline (nepripojený) timkab

Môže zamestnávateľ spraviť takú vec, že na potvrdenie z Úradu práce napíše Sk 3.200,-, ale v skutočnosti dá zamestnancovi výplatu na Sk 5.000,- a na takú výšku je vystavená aj výplatná páska?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

timkab
Môže zamestnávateľ spraviť takú vec, že na potvrdenie z Úradu práce napíše Sk 3.200,-, ale v skutočnosti dá zamestnancovi výplatu na Sk 5.000,- a na takú výšku je vystavená aj výplatná páska?
Pokiaľ je v skutočnosti vyplatená zamestnancovi suma 5000 tak aj na potvrdenie musí dať 5000
0 0
timkab timkab

timkab je offline (nepripojený) timkab

Podáva sa potvrdenie na Úrad práce každý mesiac?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

timkab
Podáva sa potvrdenie na Úrad práce každý mesiac?
Áno, každý mesiac.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

katkaj
Pokiaľ je v skutočnosti vyplatená zamestnancovi suma 5000 tak aj na potvrdenie musí dať 5000
Súhlasím, lebo úrad práce nemá problém si zistiť na socialke či to, čo napísal zamestnávateľ do potvrdenia je pravda.
0 0
sojana sojana

sojana je offline (nepripojený) sojana

katkaj
U každého zamestnávateľa sa to posudzuje zvlášť

Ćiže ona môže na každú dohodu u iného zamestnávateľa odpracovať 300 hodín ročne? Pochopila som to správne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sojana
Ćiže ona môže na každú dohodu u iného zamestnávateľa odpracovať 300 hodín ročne? Pochopila som to správne?
Áno správne. Sčítava sa len ak má viac dohôd u toho istého zamestnávateľa v roku
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Prosim vas, Poradaci, ake povinnosti a odvody ma zamestnavatel pri takejto dohode?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

imino
Prosim vas, Poradaci, ake povinnosti a odvody ma zamestnavatel pri takejto dohode?
Prihlásiť dohodára cez RLFO na SP, odvody sú do SP- vo výške 0,8% ÚP a 0,25% GP. Tieto odvody platí zamestnávateľ a VZ je výška odmeny na dohodu. Samozrejme, že podlieha dani, a to buď ZD, alebo preddavkovej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať