Zavrieť

Porady

Dohoda so študentom

prosím Vás len o odsúhlasenie :

nerobím tieto dohody a preto to ani moc nesledujem, ale jeden pán ma bombarduje mailami a musím mu už odpovedať, až mi dá pokoj.

dohoda o brigádnickej práci študentov :
1.prihláška do SP ešte pred podpisom dohody
2.neobmedzený rozsah odpracovaných hodín
3.zamestnávateľ platí úrazové poistenie 0,8 % z vyplatenej odmeny
4.študent musí doniesť potvrdenie zo školy
5.zdravotné poistenie - mesačne sa neplatí - na konci roka sa mu urobí ročné zúčtovanie poistného a ak jeho príjem presiahne sumu 78.000,- Sk zaplatí si sám poistné do 30.6.2006 ?
6. ako je to s úľavou 7.328,- Sk mesačne ? za akých okolností si ju môže študent
dať ?


Inak aj na klasickú DoVP si môže zamestnanec dať úľavu na daňovníka, je tak ?

Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olgaduri je offline (nepripojený) olgaduri

    olgaduri
    Katarína STR
    prosím Vás len o odsúhlasenie :

    nerobím tieto dohody a preto to ani moc nesledujem, ale jeden pán ma bombarduje mailami a musím mu už odpovedať, až mi dá pokoj.

    dohoda o brigádnickej práci študentov :
    1.prihláška do SP ešte pred podpisom dohody
    2.neobmedzený rozsah odpracovaných hodín
    3.zamestnávateľ platí úrazové poistenie 0,8 % z vyplatenej odmeny
    4.študent musí doniesť potvrdenie zo školy
    5.zdravotné poistenie - mesačne sa neplatí - na konci roka sa mu urobí ročné zúčtovanie poistného a ak jeho príjem presiahne sumu 78.000,- Sk zaplatí si sám poistné do 30.6.2006 ?
    6. ako je to s úľavou 7.328,- Sk mesačne ? za akých okolností si ju môže študent
    dať ?


    Inak aj na klasickú DoVP si môže zamestnanec dať úľavu na daňovníka, je tak ?

    Díky
    K bodu :
    1. správne
    2. na dohodu môže odpracovať iba v priemere polovicu určeného týždenného času , ktorý sa posudzuje za celú dobu na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov
    3. správne
    4. správne
    5. ZP nemusí mesačne platiť, ale keď si myslí, že jeho príjem veľmi presiahne určenú sumu môže si platiť preddavky /aby toho nemal veľa pri ročnom zúčtovaní/
    6. Na odpočitateľnú položku z dane /tzv. daneprosté minimum/ má nárok každý kto pracuje a má zdaňovaný príjem, dokonca i cudzinci ale musia sa na našom území zdržovať najmenej 183 dní v kal.roku a samozrejme každý musí podpísať "Vyhlásenie k dani .." i ten kto pracuje na DoVP

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý deň. Chcem sa opýtať.Študent môže mať normálnu dohodu o vykonaní práce myslím tlačivo, alebo to musí byť neaké iné tlačivo. :p

    Ďakujem za radu!!!!!!!!!!

    Silvia

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Prosím ešte o radu! Koľko najviac peňazí môže študent zarobiť za mesiac a koľko hodín môže mať najviac za mesiac?

    Ďakujem pekne! Silvia

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    SilviaS:
    Zarobiť môže de facto 0 až 99999.... Sk, čiže neobmedzene.
    Pokiaľ ide o hodiny viď § 227 ods.2 Zákonníka práce - nesmie v priemere prekročiť polovicu určeného (štandardného) pracovného času, pričom ten priemer sa posudzuje za celý čas dohody, najviac za 12 mesiacov.

    Príklad.

    Dohoda sa uzatvorí na obdobie od 1.5.2005 do 31.12.2005.
    V máji odpracuje 0 hodín.
    V júni 0 hodín.
    V júli a auguste po 300 hodín.
    V septembri až decembri 0 hodín.

    Spolu 600 hodín za 8 mesiacov.
    Za tých 8 mesiacov je spolu cca 8 x 160 hodín = 1280 hodín, teda tých 600 je menej ako polovica.

    Ešte k príspevku od olgaduri -

    platiť (dobrovoľne) preddavky na ZP nepovažujem za dobrý nápad, dôvody prečo nájdete v starších príspevkoch.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 04.05.05 at 13:46

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Chce, sa opytat, mam syna, ktory ma 15 rokov, o septembra 2005 nastupi na stuium na gymnazium. Mozem ho uz cez prazdniny zamestnat a uzatvorit s nim DoBPS?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ešte doplním k príspevku Jožka Mihála - SilviaS predtým písala o dohode o vykonaní práce - na dohody o vykonaní práce môže človek odrobiť maximálne 300 hodín za rok u jedného zamestnávateľa.
    Vzhľadom na rozsah a typ práce je vhodné u študenta zvážiť, ktorý typ dohody uzavrieť.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Chceme zamestnať študenta strednej školy na dohodu ale nemá ešte 18 rokov.Dá sa to?
    A ešte niečo.Musíme ho každý mesiac prihlasovať a odhlasovať na SP?


    Ďakujem Pekne! Silvia

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ja mám takú otázku :

    Dohodu o brig. práci študenta sa môže uzavrieť na dobu neurčitú ? Nikde som nenašla, že by sa to nedalo.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Pre : SILVIA
    Ak dobre viem od 16 rokov sa môže zamestnať študent.
    Nám na Soc. poisť. povedali, že ak dohodár v danom mesiaci nepracuje, ale možno o 2 - 3 mesiace bude pracovať, v mesačnom výkaze treba uviesť nulové hodnoty a z toho bude jasné, že dohodár nevystúpil a netreba posielať odhlášky.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Ďakujem ti pekne Yvetka veľmi si mi pomohla!!!!!!!!!!!!!!
    Ešte raz díky!!!!!!!!!!!!!!
    Silvia

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    olgaduri
    ....
    6. Na odpočitateľnú položku z dane /tzv. daneprosté minimum/ má nárok každý kto pracuje a má zdaňovaný príjem, dokonca i cudzinci ale musia sa na našom území zdržovať najmenej 183 dní v kal.roku a samozrejme každý musí podpísať "Vyhlásenie k dani .." i ten kto pracuje na DoVP
    Cudzinci sa musia nie len zdržovať aspoň 183 dní, ale musia tu mať aj trvalý pobyt.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Yvvetta
    Ja mám takú otázku :

    Dohodu o brig. práci študenta sa môže uzavrieť na dobu neurčitú ? Nikde som nenašla, že by sa to nedalo.
    ZP §228 ods.2 "Dohoda o bpš sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas" - t.j. môže sa uzatvoriť aj na dobu neurčitú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.