Zavrieť

Porady

Začiatok reklamačnej doby (30 dní)?

Prosím o odpoveď na otázku, kedy začína plynúť reklamačná doba. Pri oznámení reklamácie (vady) a zaregistrovaní reklamácie, alebo pri fyzickom doručení tovaru predajcovi? Ja som oznámil reklamáciu 5.4.2013 a po dohode mal predajca zabezpečiť odvoz kuriérom do dvoch dní. Predajca však omylom udal zlé telefónne číslo kur. spoločnosti a nevedeli ma kontaktovať. Kým zistili chybu ubehlo 7 dní. Predajca teraz tvrdí, že reklamácia začala doručením predajcovi 15.4.2013. Ako je to prosím?
Ďakujem, Michal P.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Záručná doba je stanovená v dodacom a záručnom liste, ktorý je doručený s daňovým dokladom spolu s výrobkom. Doba na vybavenie reklamácie začína plynúť dňom prevzatia tovaru predávajúcim, resp. dňom prevzatia servisným strediskom. Oprava v záručnej dobe je bezplatná.
    Michal P. Ja som tak vedel, ze pri osobnom kontakte je tak ako pises, ale pri internetovom, teda na dialku zacina plynut lehota od ohlasenia reklamacie firme s popisom vady a firma maju odpovedat do 3 dni a dohodnut sposob riesenia reklamacie. (ci do servisu ci do firmy atd.)

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Každá prevádzka, ktorá predáva výrobky spotrebiteľovi alebo poskytuje spotrebiteľovi služby je povinná informovať spotrebiteľa o rozsahu , spôsobe a podmienkach uplatnenia reklamácie formou reklamačného poriadku, ktorý musí byť spotrebiteľovi dostupný, v prípade nakupovania online cez internet je tento reklamačný poriadok uverejnený na stránke predávajúceho a reklamácia sa vybavuje spôsobom určeným reklamačným poriadkom. Vo väčšine prípadov pri nakupovaní cez internet platí, že reklamačná doba začína plynúť dňom fyzického prebratia tovaru predajcom ,buď osobne alebo kuriérom, čo je aj logické lebo vlastne až vtedy predajca môže posúdiť či sa skutočne jedná o vadu, ktorá nebola spôsobená zákazníkom teda že ide o záručnú opravu.

    Začiatok reklamačnej doby (30 dní)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.