Zavrieť

Porady

auto z požičovne a PHM v nádrži

Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť v nasledujúcom probleme.
Firma si prenajala osobné auto z požičovne. Keď zamestnanec išiel na dovolenku, auto sme na ten čas vrátili do požičovne s tým, že v nádrži zostal benzín (polovica nádrže), ktorý kupila firma, ktorá si auto požičala. Keď sa zamestnanec z dovolenky vrátil auto si zase požičal a po dohode s požičovňou mu natankovali polovicu nádrže. Mame aj protokol o stave nádrže. Ako postupovať pri uplatňovaní DPH a pri účtovaní? Ak by ste vedeli ako postupovať, prosím poradte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    S.Ch. je offline (nepripojený) S.Ch.

    S.Ch.
    Myslela som to v tom zmysle, že my máme bloček (v mesiaci august) za PHL, napr. na 24 litrov, v našej firme sa spotrebovalo len 12 litrov. Môžme si dať do nákladov celých 24 litrov a odpčítať celú DPH?
    Opäť sme si to isté auto požičali v septembri, pričom nám tých 12 litrov natankovali. Medzi tým to auto požičiavali iným osobám.
    človiečik Vladimír Ozimý
    S.Ch. Pozri príspevok
    Myslela som to v tom zmysle, že my máme bloček (v mesiaci august) za PHL, napr. na 24 litrov, v našej firme sa spotrebovalo len 12 litrov. Môžme si dať do nákladov celých 24 litrov a odpčítať celú DPH?
    Opäť sme si to isté auto požičali v septembri, pričom nám tých 12 litrov natankovali. Medzi tým to auto požičiavali iným osobám.
    myslím že viete preukázať že PHL boli použité na dodavky tovarov a služieb ako platiteľ práve tak ako ste tu popísali...ja by som to nechal tak ako to je a dph si nárooval v plnej výške

    auto z požičovne a PHM v nádrži

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.