Zavrieť

Porady

zalozenie filialky mojej s.r.o. v CZ

ahoj, kedze moja firma prevazne podnika v Cechach rozmyslam nad moznostou si v Cechach zalozit filialku mojej s.r.o., registrovanej v SR. Neporadi niekto, kto s tym ma konkretne skusenosti ako treba postupovat , co vsetko zariadit a ake doklady k tomu musim mat? Moze mat filalka rovnaky nazov ako moja s.r.o. na SK. ? Ako je to potom s uctovnictvom a danovym priznanim? Dakujem J
Naposledy upravil solide : 23.11.15 at 05:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    České právo nepozná pojem filiálka. Pozná pojem organizační složka.
    Názov tvojej firmy bude taký istý ako máš na Slovensku, až na to že na konci bude dovetok organizační složka.

    Potrebuješ na to výpis zo slovenského Obchodného registra + všetky ostatné doklady ako keby si v Českej republike zakladal novú s.r.o., ale nebudeš potrebovať doklady ku splateniu základného imania, keďže organizačná zložka nemá vlastnú právnu subjektivitu.

    Daňové priznanie budeš podávať za organizačnú zložku v ČR rovno v Českej republike, za s.r.o. ako celok v Slovenskej republike, s tým že budeš robiť konsolidovanú účtovnú závierku a daň zaplatenú v Českej republike si započítaš za splatnú daň na Slovensku.

    zalozenie filialky mojej s.r.o. v CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.