Zavrieť

Porady

odvody

Chcela by som Vás poprosiť o radu, chodím sem už zhruba tri mesiace a čítam všetko do radu, ale dnes som prišla na to, že som z toho už totálny "blb"
Chcem začať s partnerom podnikať v oblasti služieb. Na základe toho, čo som si tu prečítala sme sa rozhodli pre združenie (aspoň na začiatok), pretože už odvody do ZP musí platiť aj konateľ a zdalo sa mi výhodnejšie, že by sme mohli viesť jednoduché účtovníctvo, rada by som sa to naučila a viedla ho sama.
Dnes som si ale zasa prečítala, že odvody do sociálnej poisťovne konateľ nemusí odvádzať, kým SZČO áno.
Môj prípad je: Zatiaľ som zamestnaná, chcem dať výpoveď z práce a byť SZČO.
Môj partner je zamestnaný a bude SZČO popri zamestnaní - spolu združenie.
Okrem toho som v II. pilieri ZP. Mohli by ste mi prosím Vás poradiť, čo vlastne musíme odvádzať, a čo by sme museli, keby sme boli s.r.o. Prosim, poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Tinula, pletieš si dve formy podnikania - buď budete obaja SZČO a založíte združenie dvoch FO, alebo si budete nezávisle navzájom faktúrovať služby... a viesť samostatné jednoduché účtovníctvo.
    Ak založíte sro, tu budete ako zamestnanci, konatelia... - pre akú formu sa rozhodnete, ale vediete jednoznačne podvojné účtovníctvo. Treba si to ujasniť. Ani jednoduché účtovníctvo nie je "jednoduché", ako by sa zdalo. Veľa šťastia.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    ak je partner zamestnaný a bude SZČO, prihlási sa ako SZČO do ZP a SOC. POI.

    ak by si bola ty iba SZČO, tiež sa musíš prihlásiť do ZP a SP, zdravotnú platíš hneď 910.- Sk min. a sociálne poistenie, tiež nejaké min., prípadne ak ti vznikne povinnosť

    v každom prípade ak sa stanete SZČO tak či tak sa musíte ísť na SP a ZP zaregistrovať, tam vám podajú aj presnejšie info

    s.r.o. nezakladajte ak v tom nemáte jasno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.