Zavrieť

Porady

Dvaja živnostníci v jednom priestore resp. prevádzke

Sme dvaja živnostníci, ktorí berieme do prenájmu jeden priestor. Jeden aj druhý si nahlasujeme tento priestor ako prevádzku. Jeden tam bude mať predaj pc a ja budem robiť servis pc. Moja otázka je, či musíme obidvaja respektíve dvakrát vybavovať papiere vyplívajúce zo zákona keď človek chce otvoriť prevádzku tým myslím hygiena, vypracovať požiarny plán a všetky tie veci okolo toho. Pýtam sa preto, lebo som počul že by stačilo aby to vybavil jeden z nás a my by sme mali medzi sebou spísanú zmluvu kedže podnikáme každý ako samostatný subjekt.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Pokiaľ nemáte uzatvorenú zmluvu o združení, všetky povinnosti plníte samostane každý sám za seba, aj keď na jednej a tej istej adrese (oznámenie o zriadení prevádzkarne tak či tak zabezpečuje každý samostatne, označenie prevádzkarne každý sám za seba, súhlas hygieny detto).

    Dvaja živnostníci v jednom priestore resp. prevádzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.