Zavrieť

Porady

Práca nadčas a náhradné voľno vo verejnej správe

Dobrý deň.
Prosím Vás veľmi pekne, vedel by mi niekto poradiť, ako mám postupovať vo výpočte mzdy, ak zamestnancovi (vo verejnej správe - príspevková organizácia) vznikol nadčas v nedeľu - 7,5 hod. a so zamestnávateľom sa dohodli na čerpaní náhradného voľna?
Pri nadčase mu patrí funkčný plat a pri čerpaní náhradného voľna za nadčas sa mu odratáva funkčný plat?
Nerozumiem § 19 zákona 553/2003 Skúsi mi to niekto vysvetliť?
Ďakujem veľmi pekne!
Naposledy upravil Dav : 16.09.11 at 18:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    nie som mzdár, ale ak má nadčas a preplatí sa mu počet hodín nadčasu tak má preplatené hodiny + príplatok.
    Ak si čerpá za nadčas náhradné voľno, tak nadčas sa mu neprepláca a čerpá si to v mesiaci, alebo v nasledujúcom mesiaci a to sa počíta ako keby bol v práci. Nie?
    A ja by som sa chela opýtať podobnú vec - Pracujem v statnej sfere. Za pracu nadcas, ktoru som vykonavala cez vikend ( celkom 24h) som dostala zaplatene 30% z priemernej mojej mzdy, teda na vyplatnej paske bolo uvedenych 25 eur aj nejake drobne. Postupoval zamestnavatel spravne, ak som nedostala moj priemerny hodinovy zarobok plus tych 30% ale len 30% z mojho prierneho hodinoveho zarobku? Dakujem za odpoved.

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    podľa mňa to bol len príplatok, ale asi bola vyplatená aj mzda. Treba to pozrieť poriadne na páske. Nie som mzdárka, ale mala byť podľa mňa vyplatená mzda + príplatok
    Myslím, že záleží na tom, či ste sa dohodli so zamestnávateľom na náhradnom voľne alebo na preplatenom nadčase. Ak na náhradnom voľne, patrí Vám len 30% príplatok (teda príplatok za prácu v sobotu alebo nedeľu), ak na preplatení nadčasu, tak Vám patrí zvýšenie vašej priemernej mzdy, príplatok za prácu v SaN a ešte príplatok za nadčas v SaN (ten predstavuje 60%).
    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, do tejto problematiky sa len dostávam...

    Práca nadčas a náhradné voľno vo verejnej správe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.