Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ak podávam daň.priznanie /JU/ v akom počte podávam výkazy na DÚ? Po jednom?

Čo všetko podávam okrem Daňové priznania v PU?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Jankaaa
    Ak podávam daň.priznanie /JU/ v akom počte podávam výkazy na DÚ? Po jednom?

    Čo všetko podávam okrem Daňové priznania v PU?
    Ďakujem.
    1- v JU 1x miestne prísl...... je to aj na výkazoch predtlačené
    2- v PU aká firma (sro, as .....)
    Ale myslím,že všetky musia podať výkazy - Výsledovku, súvahu a prílohu

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Jankaaa
    Je to s.r.o. A všetko iba raz?
    v JU určite len raz a do SRo "kafrať" nebudem.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Poprosila by som o radu:

    Daňovník podáva daňové priznanie FO typu B. Mal príjem zo závislej činnosti §5 a príjem podľa § 6 (z autorských práv - maliar). Aké prílohy podáva spolu s daňovým priznaním. Bolo mu poradené že si má na tieto príjmy aj výdaje (§ 6) viesť jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, aj keď nemá živnostenský list.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    anka1
    Poprosila by som o radu:

    Daňovník podáva daňové priznanie FO typu B. Mal príjem zo závislej činnosti §5 a príjem podľa § 6 (z autorských práv - maliar). Aké prílohy podáva spolu s daňovým priznaním. Bolo mu poradené že si má na tieto príjmy aj výdaje (§ 6) viesť jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, aj keď nemá živnostenský list.
    Áno, pokiaľ si chce uplatniť skutočné výdavky, musí si viesť aspoň jednoduché účtovníctvo. No môže využiť paušálne výdavky a v tom prípade to nie je také komplikované.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    ricij
    Áno, pokiaľ si chce uplatniť skutočné výdavky, musí si viesť aspoň jednoduché účtovníctvo. No môže využiť paušálne výdavky a v tom prípade to nie je také komplikované.
    To je OK, on si to vedie. Ide mi len o tie prílohy. Podávajú sa nejaké?

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    anka1
    Poprosila by som o radu:

    Daňovník podáva daňové priznanie FO typu B. Mal príjem zo závislej činnosti §5 a príjem podľa § 6 (z autorských práv - maliar). Aké prílohy podáva spolu s daňovým priznaním. Bolo mu poradené že si má na tieto príjmy aj výdaje (§ 6) viesť jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, aj keď nemá živnostenský list.
    Bolo mu povedané správne. Podniká podľa autorského zákona - § 6/2)ZDP
    Takže DP B, vyplniť tabuľku § 5 - podľa potvrdenia závislej činnosti, potom tabuľku § 6/2a z činnosti výtvarník
    Prílohy = ak uplatní paušálne výdavky tak len 1x potvrdenie zamestnávateľa, ak uplatní preukázané výdavky ta ešte aj výkazy - o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Nike
    Bolo mu povedané správne. Podniká podľa autorského zákona - § 6/2)ZDP
    Takže DP B, vyplniť tabuľku § 5 - podľa potvrdenia závislej činnosti, potom tabuľku § 6/2a z činnosti výtvarník
    Prílohy = ak uplatní paušálne výdavky tak len 1x potvrdenie zamestnávateľa, ak uplatní preukázané výdavky ta ešte aj výkazy - o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch
    Aj keď bude výkaz o majetku a záväzkov nulový? Asi aj vtedy že?
    Ďakujem za radu

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    anka1
    Aj keď bude výkaz o majetku a záväzkov nulový? Asi aj vtedy že?
    Ďakujem za radu
    Ani peniaze v hotovosti neostanú v pokladni? No aj tak sa predložiť musí.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Nike
    Ani peniaze v hotovosti neostanú v pokladni? No aj tak sa predložiť musí.
    Hop na tie som zabudla Ešte raz ďakujem.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Nike
    Bolo mu povedané správne. Podniká podľa autorského zákona - § 6/2)ZDP
    Takže DP B, vyplniť tabuľku § 5 - podľa potvrdenia závislej činnosti, potom tabuľku § 6/2a z činnosti výtvarník
    Prílohy = ak uplatní paušálne výdavky tak len 1x potvrdenie zamestnávateľa, ak uplatní preukázané výdavky ta ešte aj výkazy - o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch
    Nike, ešte k tomu maliarovi, aké výdavky si môže uplatňovať? Také isté ako hociktorý iný podnikateľ? Alebo iba výdavky priamo súvisiace s maľovaním?

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    anka1
    Nike, ešte k tomu maliarovi, aké výdavky si môže uplatňovať? Také isté ako hociktorý iný podnikateľ? Alebo iba výdavky priamo súvisiace s maľovaním?
    Nikto nemá podobný prípad ??? Prosííím.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    anka1
    Nikto nemá podobný prípad ??? Prosííím.
    Môže si dať do nákladov všetko čo obháji, že potreboval k maľovaniu. Napíš aké doklady máš k dispozícii.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    jessica
    Môže si dať do nákladov všetko čo obháji, že potreboval k maľovaniu. Napíš aké doklady máš k dispozícii.
    Zatiaľ to iba ráta, takže ešte som to nevidela čo tam všetko dal Chcela som sa len poradiť čo všetko by tam mohlo byť Keď budem vedieť tak napíšem, dík moc

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Môže si dať do daňových výdavkov nákup počítača? Ak je to do 30.000,- Sk celý do nákladov ak nad 30.000,- Sk tak odpisuje?

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    anka1
    Môže si dať do daňových výdavkov nákup počítača? Ak je to do 30.000,- Sk celý do nákladov ak nad 30.000,- Sk tak odpisuje?
    Nákup HIM nad 30.000,- sa odpisuje 4 roky.
    Môže si dať aj do výdavkov aj počítač, ak si ho obháji. Môže na ňom robiť faktúry, rozpočty. Treba porozmyšľať.

    Jannet je offline (nepripojený) Jannet

    Jannet
    vratim sa k povodnej otazke - v PU odovzdavas pri danovom priznani 1x suvahu, 1x vykaz ziskov a strat - s datumom zostavenia, 1x poznamky a firma ktora ma povinny audit musi mat sucast poznamok cash flow a potom este odovzdas neskor 1x suvahu a 1x vykaz ziskov a strat schvalete valnym zhromazdenim

    Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

    Idiotka
    anka1
    Nike, ešte k tomu maliarovi, aké výdavky si môže uplatňovať? Také isté ako hociktorý iný podnikateľ? Alebo iba výdavky priamo súvisiace s maľovaním?
    Podľa mňa také, ako ostatní podnikatelia, a v tom istom "režime", on akurát nemá živnostenský list, pretože ho na maľovanie ani mať nemôže/nesmie.

    A Burák - býv. pracovník daň.úradu - napísal knihu Dane na hrane, čítala som pár úryvkov, u umelcov je to asi fakt na hrane a občas závisí na rozumnom posúdení toho, čo je pre umelca nákladom.
    V súvislosti s jeho tvorbou v š e t k o je nákladom.
    Zdraví

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.