Zavrieť

Porady

AlfaPlus - kde najdem koeficient

prosim kde si mozem odkontrolovat kolko je zadany predbezny rocny koeficient pre DPH?Dakujem
veronikasad robila si v ALFA+ aj vlani ?
tibor1000 v ALFE,potom prevod do Alfa Plus
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Koeficient - celkovú sumu - nájdeš v rekapitulácii odpočítania dane. Nenašla som, kde sa zadáva, zrejme prechádza automaticky uzávierkou DPH. Napíš dotaz na hotline, hneď ráno ti odpovedia. V ALFE sa dal zadať ...

    Robím v ALFA plus už tretí rok, za rok 2013 som si koeficient prepočítavala aj ručne, výpočet zo SW bol správny.
    Naposledy upravil veronikasad : 16.04.14 at 22:24

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Aj ja som riešila koeficient priamo s firmou Kros. V starej alfe sa mi páčila tá História koeficientu aj znázornenie jeho výpočtu. Bolo to také priehľadné. V alfe+ som sa nevedela zorientovať, čo sa koeficientu týka, všetko to urobí samo a ja som si nebola istá či správne. Aj som navrhla, či niečo podobné ako bolo v Alfe, neplánujú urobiť v alfe +. Vraj niekedy v budúcnosti, tak uvidíme.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Veď si to vieš skontrolovať - v evidencii DPH máš doklady, na ktorých bola DPH krátená koeficientom a v rekapitulácii máš plnú sumu odpočtu, aj DPH krátenú koeficientom ... Akurát som nenašla kde sa zadáva koeficient, ale niekde to ide - keď som prechádzala z ALFy, volala som do krosu, už si nepamätám na postup ...
    mondes Našla som to.
    Firma - Nastavenia - Ďalšie možnosti - DPH - a kliknúť na tie 3 bodky.

    Viem, že sa to dá odkontrolovať. No ja už chválabohu v r. 2014 koeficient neriešim.
    veronikasad Dobre to nastavenie "zašili"...
      zbaliť

    AlfaPlus - kde najdem koeficient

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.