Zavrieť

Porady

Dovolenka vs. skusobna doba

Ahojte, neviem či to vnimam spravne tak sa radsej pytam. zamestnanec nastupil do zamestnania 1.7.2016, 3mes. skusobna lehota. Kolko dni dovolenky bude mat do konca roka? 10,5 dňa alebo 12,5dna? (narok na 25 dni )..taktiez, zamestnanec pyta 2 dni dovolenky na September, medzi sviatkami, bude mat uz v septembri narok na dovolenku? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že bude mať nárok na D, nárok vzniká už po odpracovaní 21 dní vo výške 1/12 z ročného nároku. Po odpracovaní aspoň 60 dní vznikne nárok na D za KR alebo jej pomernú časť. U toho zamestnanca by za tento rok vznikol vo výške 6/12, t.j. 12,5 dňa.

    Len neviem, čo si tým názvom myslela. Dovolenka versus SD, takýto pojem ZP nepozná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivana Raábová Dakujem, len som si to chcela potvrdit, ci zamestnanec ma nato v tom case narok. takze v mesiaci september ma narok na jeden den dovolenky? podla vypoctov ( nakolko september este nebude mat odpracovany )
    Tweety ak odpracuje 7-.8., vznikne mu nárok na 2/12 t..j 4 dni.Ako si prišla k jednému dňu?
    ivka70 A okrem toho, so suhlasom zamestnavatela moze zamestnanec cerpat aj dovolenku, na ktoru mu narok este nevznikol, ale je predpoklad, ze vznikne (napr. do konca roka, do konca PP a pod.)
      zbaliť

    Dovolenka vs. skusobna doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.