Zavrieť

Porady

nevyčerpana dovolenka

Zdravím Vás,

chcem sa spýtať, koľko dní prislúcha zamestnancovi dovolenky za rok 2010, ak do zamestnania nastúpil 10.08.2010?

Musím tvoriť rezervu na nevyčerpane dovolenky a sociálne a zdravotné poistenie plynúce z toho? ak áno ako?

Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anka Ha Pozri príspevok
Zdravím Vás,

chcem sa spýtať, koľko dní prislúcha zamestnancovi dovolenky za rok 2010, ak do zamestnania nastúpil 10.08.2010?

Musím tvoriť rezervu na nevyčerpane dovolenky a sociálne a zdravotné poistenie plynúce z toho? ak áno ako?

Ďakujem
4/12 ročného nároku
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anka Ha Pozri príspevok
Zdravím Vás,

chcem sa spýtať, koľko dní prislúcha zamestnancovi dovolenky za rok 2010, ak do zamestnania nastúpil 10.08.2010?

Musím tvoriť rezervu na nevyčerpane dovolenky a sociálne a zdravotné poistenie plynúce z toho? ak áno ako?

Ďakujem
4/12 z 20.alebo 25. AK ich má nevyčerpané, tvoríš k 31.12. rezervy a rovnako aj na odvody.
0 0
Anka Ha Anka Ha

Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

Tweety Pozri príspevok
4/12 z 20.alebo 25. AK ich má nevyčerpané, tvoríš k 31.12. rezervy a rovnako aj na odvody.
ale v akej výške?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anka Ha Pozri príspevok
ale v akej výške?
No veď som písala, ty máš už len vypočítať, či? Veď si nenapísala ročný nárok, tak ako ti to máme vypočítať?
0 0
Anka Ha Anka Ha

Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

Tweety Pozri príspevok
No veď som písala, ty máš už len vypočítať, či? Veď si nenapísala ročný nárok, tak ako ti to máme vypočítať?
prepáč, ale tým rezervám sa vôbec nerozumiem .. bohužiaľ nejako som sa s tým ešte nestretla...takže si vypočítam koľko dní má nárok a potom tie dni vynásobim čím?prepačte,alesom z toho jeleň
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Anka Ha Pozri príspevok
prepáč, ale tým rezervám sa vôbec nerozumiem .. bohužiaľ nejako som sa s tým ešte nestretla...takže si vypočítam koľko dní má nárok a potom tie dni vynásobim čím?prepačte,alesom z toho jeleň
predpokladám, že cez mzdový program vieš si dať vytlačiť zostatky dovoleniek a tak isto aj priemerky z IV. Q 2010... tie potom použiješ k tvoreniu rezervy a k tomu pripočítaš odvody
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anka Ha Pozri príspevok
prepáč, ale tým rezervám sa vôbec nerozumiem .. bohužiaľ nejako som sa s tým ešte nestretla...takže si vypočítam koľko dní má nárok a potom tie dni vynásobim čím?prepačte,alesom z toho jeleň
Myslela som, že chceš dovolenku, nenapísala si, že rezervy. Takže tak, zoberieš priemerky zamestnancov a vynásobiš ich dňami dovoleniek. Samozrejme, že samostatne u každého. A potom tú sumu vynásobíš 35,2% a máš rezervu na odvody. Zaúčtuješ to zvláš.
4 0
Anka Ha Anka Ha

Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

Tweety Pozri príspevok
Myslela som, že chceš dovolenku, nenapísala si, že rezervy. Takže tak, zoberieš priemerky zamestnancov a vynásobiš ich dňami dovoleniek. Samozrejme, že samostatne u každého. A potom tú sumu vynásobíš 35,2% a máš rezervu na odvody. Zaúčtuješ to zvláš.
veľmi pekne dakujem
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Len tak na okraj... tvoríte rezervy aj v JU?
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

bendo Pozri príspevok
Len tak na okraj... tvoríte rezervy aj v JU?
V JÚ sa môžu tvoriť rezervy na lesnú pestovnú činnosť, uzavretie, rekultiváciu a monitorovanie skládok a nakladanie s odovzdaným elektroodpadom z domácností - viď.§ 20 ods. 9 písm. b/, d/ a e/.
2 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

ako je to s dovolenkou za rok 2009 keď ju zamestnanec nevyčerpal do konca roku 2010?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri ZP § 113 ods. 2
(2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť ju zamestnancovi tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.
3 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

hm ... a keď je to zamestnanec bez RD a MD .. .proste len si nestihol vyčerpať tú dovolenku, tak mu prepadne resp. stráca na ňu nárok?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mirka.V Pozri príspevok
hm ... a keď je to zamestnanec bez RD a MD .. .proste len si nestihol vyčerpať tú dovolenku, tak mu prepadne resp. stráca na ňu nárok?
Ano, prepadne, zamestnavatel mu moze preplatit len tu cast, ktora je nad 20 dni , co je standardny narok.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Ďakujeme pekne
0 0
83gene 83gene

83gene je offline (nepripojený) 83gene

Anka Ha Pozri príspevok
veľmi pekne dakujem
myslíte počet dní nevyčerpanej dovolenky ano? tie rezervy zaučtujem na 521 a aky protiucet? a sumu vypocitanych odvodov na 527?

dakujem
0 0
vlčica2 vlčica2

vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

dobrý deň, ja mám takýto problém... zamestnanci si nestihli vyčerpať dovolenku, niektorí zamestnanci nečerpali ani jeden jediný deň... môže im táto dovolenka prejsť do nového roku, alebo na ňu strácajú nárok? alebo čo mám teraz s tou dovolenkou robiť? prosím, ak mi vie niekto poradiť, pretože som tu toho na porade čítala hrozne veľa, ale akosi sa z toho neviem vysomáriť... za odpovede veľmi pekne dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vlčica2 Pozri príspevok
dobrý deň, ja mám takýto problém... zamestnanci si nestihli vyčerpať dovolenku, niektorí zamestnanci nečerpali ani jeden jediný deň... môže im táto dovolenka prejsť do nového roku, alebo na ňu strácajú nárok? alebo čo mám teraz s tou dovolenkou robiť? prosím, ak mi vie niekto poradiť, pretože som tu toho na porade čítala hrozne veľa, ale akosi sa z toho neviem vysomáriť... za odpovede veľmi pekne dakujem
za ktorý rok ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
vlčica2 Pozri príspevok
dobrý deň, ja mám takýto problém... zamestnanci si nestihli vyčerpať dovolenku, niektorí zamestnanci nečerpali ani jeden jediný deň... môže im táto dovolenka prejsť do nového roku, alebo na ňu strácajú nárok? alebo čo mám teraz s tou dovolenkou robiť? prosím, ak mi vie niekto poradiť, pretože som tu toho na porade čítala hrozne veľa, ale akosi sa z toho neviem vysomáriť... za odpovede veľmi pekne dakujem
ak je to klasická dovolenka na ktorú im vznikol nárok v roku 2011, tak sa im celá prenesie do r.2012

čiže v roku 2012 budú mať nárok na starú aj novú dovolenku
0 0
Načítať ďalšie