Zavrieť

Porady

Napajanie novej pracky na privod vody.

Zdarvim, prestahovali sme sa a potrebujem napojit pracku, avsak ak ju pripojim ako je uvedene na obrazku a pustim vodu (hoc len trosicku) tak voda mi stale vyteka, pouzita hadica je uplne nova a viac sa zatocit neda. Tak musim vodu vzdy otvarat a zatvarat pocas prania vtedy ked pracka potrebuje tahat vodu, ale aj vtedy mi voda tecie aj cez hadicu von. Dava zmysel, ze to bude zle utesnene, ale nikdy som take nieco nerobil tak sa chcem opytat ako postupovat. Vopred dakujem za odpoved.
fotka-3.jpg  
3 komentárov     zbaliť
kopretinka asi ti tam chýba tesnenie,lebo ja som si pripájala hadicu sama a nemám s tým problém
Chobot To z batérie bude asi sprcha.
kopretinka ale vyzerá to ako hadica ....k práčke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ja osobne by som kúpil nový ventil. teflónovou niťou ho dobre utesnil - v stene, a možno aj v spojení s hadicou k práčke. Ak chceš, tak skús tefl. páskou či niťou utesniť spojenie s hadicou, keď je tam chyba.

    možno ti chýba gumené tesnenie od hadice. bez neho ti to strieka. TO sa ľahko vytratí. v železiarstve si pýtaj tesnenie k hadici k práčke. Zober radšej viac veľkostí, nech sa nemusíš vracať. sú to centy...
    Naposledy upravil jslancik : 10.01.14 at 11:22

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    asi ti tam chýba tesnenie,lebo ja som si pripájala hadicu sama a nemám s tým problém
    ja tam mám toto
    http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1...&article=25212
    http://www.avelmak.sk/img_items/2/25/253/25398.jpg

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Evidentne tam chýba tesnenie - gumová podložka. Zastav vodu, odpoj hadicu, zmeraj pravítkom priemer otvoru, kde je závit (na tej hadici) V domácich potrebách kúp gumové testnenie o veľkosti, aby sa to tesne vošlo do konca tej hadice (ničo takéto:

    http://www.protrade.sk/sk/shop/i/974...ne-13-x-24-x-3)

    a namontuj späť. Primerane utiahni hasákom či iným nástrojom (nie, tak, aby si to urval) a malo by to fungovať. Ak nie, bude treba vymeniť ten ventil na stene (ak má náhodou poškodený závit).

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ak tam mas gumove tesnenie...musis ho zatlacit do toho bieleho platu co je na zavit akokeby do spodku ona tam tak zacvakne.....inak je guma nakrivo a preto voda tecie....

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ďalším problémom môže byť vodný kameň na závite.Namoč vatu do octu,zavri ventil,vyšrubuj hadicu a založ vatu na závit.Zakry igelitom a nechaj pár hodín,prípadne zopakuj.Závit musí byť čistý,aby si mohol hadicu našrubovať.

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Pokiaľ dobre vidím, ani tá hadica nie je presne nasadená na závit. Vytočiť, skontrolovať či je tam tesnenie, a rovno zatočiť. Niekedy sa musí skúšať viac krát, umelá koncovka na kovový závit nie vždy presne sadne. Musí ísť kolmo a nie šikmo.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Buď tam nemáš tesnenie alebo je tá plastová objímka prasknutá.

    Tretia možnosť - pozerám, že medzi ventilom a hadicou je ešte nejaký medzikus. Možno má krátky závit - ale aj to by vyriešilo hrubšie tesnenie.

    Napajanie novej pracky na privod vody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.